Pardubice - Karlovy Vary 4:2Pardubice proti Varům vyhrály popáté v řadě a nadále vedou

7. Tybor 1 : 0
9. Kousal 2 : 0
17. Nosek 3 : 0
28. Balán 3 : 1
35. Hovorka 3 : 2
56. Cetkovský 4 : 2

Hokejisté Pardubic porazili v 11. kole Tipsport extraligy Karlovy Vary 4:2. Domácí udělali výrazný krok ke své páté výhře za sebou již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Hosté sice nesložili zbraně, ovšem Východočeši už tři body nepustili a nadále vévodí tabulce.

Pardubický útočník Tomáš Zohorna (vpravo) drží puk před karlovarským obráncem Branislavem Kubkou.

Karlovarským hokejistům se na pardubickém ledě dlouhodobě dařilo, vyhráli zde osm z posledních devíti utkání. Zejména úvodní dvacetiminutovka se ale odvíjela podle zcela odlišného scénáře. Pardubice zatlačily soupeře do hluboké defenzivy a během první třetiny nasázely tři branky. Poměr střel byl vypovídající tomu, co se dělo na ledě; na 22 pardubických pokusů odpověděli hosté pouze třemi.

Nejprve střeleckou formu potvrdil po vyjetí z rohu Tybor a otevřel skóre utkání. Za minutu a půl využil nedůrazu obránců Energie Kousal a rychlým doklepnutím zvýšil na rozdíl dvou branek. V závěru první části při dvojnásobné přesilovce přidal třetí gól Nosek, který šikovně tečoval nahození Benáka.

Kdo si při první pauze říkal, že je rozhodnuto, hluboce se mýlil. Karlovy Vary přidaly ve všech ohledech a ještě před polovinou utkání je na dvoubrankový rozdíl dostal přesnou ranou Balán. Ožití Energie pokračovalo, s čímž se domácí vyrovnávali jen za cenu faulů. Během prostřední třetiny nasbíraly Pardubice hned devět menších trestů, neobvyklých šest minut najednou vyfasoval Vašíček.

Zohorna pojistil náskok

A Karlovy Vary trestaly. Na přesný pas mezi beky si najel Hovorka a krátký nájezd zakončil přesně mezi Růžičkovy nohy. Zároveň s jeho střelou fauloval Kočí, takže Pardubice musely vstřebat nejen snížení na rozdíl jedné branky, ale navíc je čekalo i dvouminutové oslabení tří proti pěti. V bouřlivé atmosféře Energie přesilovou hru promarnila, podobně naložila později i s výhodou čtyř hráčů v poli proti třem.

Ve třetí části výrazně ubylo útočných manévrů, zejména Pardubičtí se soustředili více na defenzivu a hlídání jednobrankového náskoku. To se jim bez větších potíží dařilo, navíc pět minut před koncem přidal pojistku Cetkovský. Ihned poté mohl opět snížit Hovorka, jenže sám před Růžičkou neuspěl.

11. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Tybor (Radil, Gregorc), 9. Kousal, 17. T. Nosek (Benák, T. Zohorna), 56. Cetkovský (T. Zohorna, Ďaloga) - 28. Balán (Roman Vlach), 35. Hovorka (Zaťovič). Rozhodčí: Homola, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. Diváci: 7323.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Kousal, Somík - T. Zohorna, T. Nosek, Cetkovský - Radil, Tybor, Starý - Řezníček, A. Zeman, Poulíček. Trenéři: Venera a Říha ml.
Karlovy Vary: Závorka - Kubka, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Vachovec, Dlouhý - V. Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.