Karlovy Vary - Slavia 4:2Slavia popáté za sebou prohrála, tentokrát v Karlových Varech

6. Koblasa 1 : 0
15. Vachovec 2 : 0
25. Sklenář 2 : 1
49. Zucker 3 : 1
57. Vlach 4 : 1
60. Valach 4 : 2

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 12. kole Tipsport extraligy Slavii 4:2 a potvrdili, že se jim po změně trenér v domácím prostředí daří. Energie vyhrála v KV areně počtvrté za sebou. Pražané si naopak připsali pátou prohru v řadě.

Hokejisté Karlových Varů se radují z branky do sítě Slavie.

Domácí měli velkou šanci dostat se do vedení hned na začátku, již po 26. sekundách hry dostal Zaťovič šanci otevřít skóre z trestného střílení. Furcha ale nepřekonal, před zakončení mu puk sjel z čepele hole.

Energii to ale nijak nepoznamenalo, nadále hrála s chutí a Slavii přehrávala. V 6. minutě po závaru před hostující brankou otevřel skóre důrazný Koblasa.

Jedinou šanci hostů si vypracoval Bednář, samostatný únik ve vlastním oslabení neproměnil. V 15. minutě při vyloučení Whartona se již po čtyřech vteřinách trefil Vachovec, který tak tečí Hovorkovy střely využil přesilovou hru.

V závěru první třetiny na ledě zůstal po nezaviněné srážce s jedním z hráčů Slavie bezvládně ležet domácí útočník Zucker, naštěstí se ale jednalo jen o vyražený dech a karlovarský hráč duel nakonec dohrál.

Závorku propálil jen Sklenář

Do druhé dvacetiminutovky vstoupila Slavia mnohem aktivněji a podařilo se jim zatlačit Energii do hluboké defenzivy. Tlak Pražané vyjádřili i brankově, to ve 25. minutě propálil Závorku z pravého křídla Sklenář.

Herní převaha hostí pokračovala i po vstřelené brance. Zejména první formace nepouštěla karlovarské hráče z jejich obranného pásma. Příležitosti Bednáře, Kadlece a Šticha zůstaly nevyužity jenom díky obětavosti domácích obránců a pozornému výkonu gólmana.

Obětavý výkon hráčů z lázeňského města přinesl své ovoce ve třetí třetině. Ve 49. minutě vybojovali u mantinelu puk Dlouhý s Vachovcem a Zucker dokázal překonal Furcha potřetí. Vstřelený gól domácí uklidnil a začali hosty opět přehrávat. Když po krásném 'ťukesu' využil v 57. minutě druhou přesilovou hru Vlach, bylo o výsledku rozhodnuto.

Na páté porážce Slavie v řadě, nic nezměnila v poslední minutě ani bomba Valacha od modré, která již jen pouze kosmeticky upravila konečný stav zápasu.

12. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Koblasa (Roman Vlach, J. Doležal), 15. Vachovec (Hovorka, Bičánek), 49. Zucker (Vachovec, Dlouhý), 57. Roman Vlach (Balán) - 25. Sklenář (Bednář), 60. Valach (Micka). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 3822.
Karlovy Vary: Závorka - Kubka, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši, Schusser - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knoth - Bednář, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Klhůfek, Poletín - Slavíček, T. Doležal, Šenkeřík. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.