Květoň se vrátil a hned vyhrál Třinci zápas

18. října 2013 21:17 - Ostrava

To je příběh! Hokejový útočník David Květoň se vrátil do Třince z kratičkého angažmá ve finském Kärpätu Oulu, v pátek za Oceláře nastoupil poprvé v moravskoslezském derby ve Vítkovicích a 132 sekund před koncem vstřelil vítězný gól.

 

Petr Sznapka, ČTK

„Pálil jsem už z nouze přes beka, neměl jsem rychlost, puk se ale ke mně odrazil a já ho dostal do brány," usmíval se pětadvacetiletý křídelní útočník.

O tom, že ve Vítkovicích bude moci nastoupit, se dozvěděl hodinu před prvním buly. „Věřil jsem, že hrát budu. S trenérem a manažerem panem Markem a s mým agentem jsme to řešili od čtvrtka. Všechno bylo hodně rychlé, Oulu mi nakonec vyšlo vstříc a zatím mi dalo souhlas se zápasy za Třinec do konce listopadu. Do té doby se všechno dořeší a já věřím, že v Třinci zůstanu."

Kärpät přestal s Květoněm počítat, když nečekaně přišli do jeho týmu finští hokejisté, s nimiž nepočítal. „Je jasné, že domácí mají přednost. A aby cizinec hrál třetí nebo čtvrtou lajnu, to se nenosí," vysvětlil svůj krátký pobyt ve Finsku Květoň, který za Oulu nastoupil jen v pěti utkáních.

Květoň hrál v pátek v útoku s Polanským a Adamským, kteří jsou ohromně rozjeti. Spolupráci s nimi si vyzkoušel na ranním rozbruslení. „Moc mi pomohli, je vidět, že oběma klukům se daří, hrají výborně. Po dvou třetinách jsem přestal stíhat, málo platné, od konce září jsem hokej nehrál. Ohromné je, že když už jsem se necítil, tak jsem dal vítězný gól..." smál se.

Vladimír Kolář, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..