Kladno - Zlín 3:2 PPHlaváč rozhodl o výhře Kladna nad Zlínem v poslední sekundě

34. Veselý 2 : 1
49. Čajánek 2 : 2
65. Hlaváč 3 : 2

Kladno

Hokejisté Kladna porazili v zápase 15. kola extraligy Zlín 3:2 v prodloužení. Rytíři sice ztratili dvoubrankové vedení, ale v poslední sekundě prodloužení rozhodl o jejich výhry Jan Hlaváč. Zkušený útočník přitom nastoupil v sezoně v dresu Kladna poprvé.

Jan Hlaváč v dresu Kladna.

První třetina byla ve znamení přesilovek Kladna. Hosté inkasovali hned šest menších trestů a domácí toho využili ke vstřelení dvou branek. Nejdříve Dragoun ranou od mantinelu prostřelil exkladenského Horčičku v brance hostů, poté Středočeši prosadili proti bránící trojici.

Svěřenci trenéra Vojty měli 73 vteřin dlouhou početní výhodu pět na tři a jednu sekundu před návratem Balaštíka na led Rudovský po ideální nahrávce Patery zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Druhá třetina začala opatrnou hrou Rytířů, kteří tak umožnili Moravanům dostat se zpět do zápasu. První početní výhodu v této části hry Zlín ještě nevyužil, ale při pobytu Kaberleho na trestné lavici se přes kladenskou obranu prosadil dobře hrající Veselý a nedal Cháberovi šanci.

Gól hosty nastartoval, zlínští hráči zvýšili agresivitu a rázem byla iniciativa Středočechů pryč. Ve třetí dvacetiminutovce Kladeňáci dlouho odolávali náporu hostujícího celku, ale ve 49. minutě se ve skrumáži přece jen gólově prosadil zkušený Čajánek.

Moravané chtěli dotáhnout zápas do vítězného konce ještě v normální hrací době. Kladno s vypětím všech sil a zásluhou výborného Chábery ale nakonec udrželo nerozhodný stav.

V prodloužení sice mohly rozhodnout oba týmy, ale přesto vše směřovalo k samostatným nájezdům. Jako blesk z čistého nebe však přišla situace 0,8 sekundy před koncem, kdy se po chybě Marušáka gólově prosadil Hlaváč.

15. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - PSG Zlín 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Dragoun (T. Kaberle, L. Procházka), 18. Rudovský (Patera, T. Kaberle), 65. Hlaváč (Dragoun) - 34. O. Veselý (Marušák), 49. Čajánek (Holík, Zámorský). Rozhodčí: Šindler, Koch (Švýc.) - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3178.
Kladno: Chábera - D. Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Jankovič - Tenkrát, Patera, Eberle - Hlaváč, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.
Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Holík - Okál, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.