Pardubický útočník Endál vyčítal prohru s Třincem sobě

23. března 2014 12:21 - Pardubice

Hodně smutný byl po třetím čtvrtfinálovém utkání s Třincem útočník Pardubic Lukáš Endál. Na hokejce měl totiž ve 48. minutě gól na 2:0, kterým mohl soupeře zlomit. Velkou šanci ale neproměnil a naděje Ocelářů žily dál. Třinec se v 55. minutě k vyrovnání přece jen propracoval a shodou okolností byl Endál u inkasované branky. Pardubičtí nakonec prohráli v prodloužení.

 

Josef Vostárek, ČTK

„Beru to na sebe. Když člověk netrefí odkrytou branku a pak ještě zaváhá při inkasovaném gólu, to nemůže hrát. Takové věci by se neměly stávat," vyčítal si Endál po zápase, ve kterém po delší době dostal více prostoru na ledě.

Ve 48. minutě se mohl stát hrdinou. Pardubice v tu chvíli ještě slavily čerstvě nabyté vedení, když se Endál protlačil k velké šanci. „Dojížděl jsem před Hrubce a střílel z první. On tam bohužel stihl dát beton. Možná to šlo vyřešit i jinak, ale na to už je pozdě,“ uvedl zachmuřeně vousatý útočník.

Zaváhání ho mrzela dvojnásob, neboť Pardubice měly zápas dobře rozjetý. „Mohl jsem dát gól na 2:0, mohli jsme vyhrát. I tak jsem ale pořád věřil, že to udržíme. Mít to takhle na holi a ztratit, to hodně mrzí,“ řekl Endál, který se následně připletl i k vyrovnávacímu gól Třince, když nepohlídal střelce Lukáše Zíba. „Byla to jednoznačně moje chyba. Nemůžu se pak divit, že moc nehraji,“ podotkl.

Před dnešním čtvrtým duelem bude chtít Endál hlavně zapomenout. Věří, že Pardubice sérii vyrovnají. „Asi kouknu s dcerkou na pohádky,“ vyloudil poprvé úsměv na tváři. „Přijde nový den, nový zápas, každý je jiný. Neodehráli jsme to utkání vůbec špatně, takže šanci určitě máme,“ řekl.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..