Mistrovský Zlín ztratil další oporu. Po Honejskovi odchází i reprezentant Zámorský

5. května 2014 15:02 - Zlín

Kádr úřadujícího extraligového mistra PSG Zlín opouští zadák Petr Zámorský. Jednadvacetiletý hokejový reprezentant míří do finského Blues Espoo. Naopak dres Beranů obléknou v příští sezóně obránce Tomáš Žižka a útočník Roman Vlach.

 

Dalibor Glück, ČTK

Zámorský si v Espoo zahraje s dosavadním zlínským spoluhráčem Antonínem Honejskem, který odchod oznámil již v minulých dnech.

"Počítali jsme s tím, že Petr odejde," řekl jednatel Patrik Kamas na pondělní tiskové konferenci, na které zástupci PSG zveřejnili letní změny v kádru. Zámorský měl totiž ve smlouvě klauzuli o podmínkách, za jakých může tým opustit.

Dalším hráčem, který nebude ve Zlíně pokračovat, je útočník Marek Melenovský, kterému skončila smlouva a novou mu klub nenabídl. "Chceme do týmu zapracovat mladé hráče," vysvětlil Kamas a zároveň přiznal, že není jisté, zda bude pokračovat obránce Radim Tesařík.

Zbytek kádru by měl zůstat pohromadě. Pod smlouvou jsou všichni tři brankáři, kteří zasáhli do zápasů play off - Libor Kašík, Tomáš Štůrala i Luboš Horčička. "Najdeme způsob, aby byly v permanenci všichni tři. V poslední sezóně se nám tento postup osvědčil," řekl Kamas.

Přichází Žižka a Vlach

Ze zadáků podepsali nové smlouvy Martin Matějíček, Oldrich Kotvan a Jiří Marušák, v útoku budou pokračovat Jaroslav Balaštík, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Pavel Kubiš a Tomáš Fořt.

Jisté příchody jsou zatím dva. Z Komety Brno přichází bek Žižka, z Karlových Varů útočník Vlach. Oba jsou zlínskými odchovanci. "Máme ještě vyhlédnutého jednoho hráče v záloze, jenž by mohl nahradit křídelníka Antonína Honejska. Soupiska je široká, abychom zvládli náročný program v nové sezóně," uvedl trenér Rostislav Vlach.

Zlínský klub se zúčastní nově obnovené hokejové Ligy mistrů, i když po skončení finále jeho zástupci připouštěli možnost, že by se do soutěže nepřihlásili. "Nebylo to jednoduché rozhodování a považuji za legitimní, že jsme o tom jednali. Ze sportovního pohledu je to pro nás náročné, neboť dvě poslední sezóny jsem končili jako poslední. Z organizačních důvodů proto, že nemáme letiště, a je to pro nás zátěž i z ekonomických důvodů," uvedl Kamas.

ČTK, Sport.cz

Obhájí hokejisté Zlína extraligový titul?


ČT sport 3:1 Třinec - Liberec 3:1 dohráno
20210419T17:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..