Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisty Komety Brno by měl od příští sezóny trénovat Hadamczik

27. dubna 2015 09:44 - Brno
(Aktualizováno: 27. dubna 2015 10:00)

Bronzový tým uplynulého ročníku hokejové extraligy Kometu Brno by měl převzít bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik. Informaci přinesl v dnešním vydání deník Sport. Nahradit by měl kouče Vladimíra Kýhose, s nímž vedení Komety neprodloužilo smlouvu. O Hadamczikově příchodu do Brna se spekulovalo již dříve.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dvaašedesátiletý trenér skončil u reprezentace před čtrnácti měsíci. V extralize naposledy vedl v sezóně 2009/10 Vítkovice. Respektem ke Kometě se Hadamczik nikdy netajil a jeho jméno bylo s klubem spojováno v minulosti již několikrát. "Nemám k tomu moc co říci. Pokud si myslíte, že jdu do Komety, zavolejte si pana Zábranského a zeptejte se ho na to," odpověděl Hadamczik na dotaz deníku Sport.

Majitel Komety Zábranský na otázku nereagoval. V rozhovoru pro webové stránky klubu ohledně Hadamczikova nástupu jen šalamounsky vyloučil, že ostravskému podnikateli klub prodá.

Hadamczikovými asistenty by měli být Kamil Pokorný, který vedl v první lize Třebíč a v minulé sezóně byl v klubu sportovním manažerem, a stávající asistent Karel Beran. Brankáře má vést Radomír Daněk.

"Logiku to má. Pokorný je pracovitý trenér, má ambice a je zakořeněný v Třebíči, která s Kometou úzce spolupracuje," uvedl nejmenovaný zdroj Sportu. Třebíč je farmou Komety a Pokorný má přehled o značné části brněnského kádru.

Další bývalý asistent Martin Pešout zůstává v Brně a v příští sezóně povede juniory. Změny budou definitivně potvrzeny na tiskové konferenci klubu. Měla by se uskutečnit do 11. května, kdy začíná letní příprava.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..