Zlín pětkrát překonal Turka

Hokejisté Hamé se po čtrnáctidenní přestávce představili opět zlínským fanouškům a návrat na domácí led se jim vydařil. Po vedoucí Slavii zvládli i zápas s Českými Budějicemi, Turka překonali celkem pětkrát.

Zkušený gólman hned v první třetině inkasoval třikrát. Poté, co nejprve Rachůnek a po něm Záhorovský a Barinka v rozmezí 35 vteřin dostali puk za jeho záda, se na holích domácích usadil klid. Po přestávce však do té doby neškodní Jihočeši ožili, začali útočit a Murín ve zlínské brance častokrát prokazoval své umění. Na druhé straně nastřelil Okál pravou tyč budějovické branky a Barinka spálil absolutní střeleckou šanci.

Hned v nástupu do závěrečné třetiny oslavil svou zlínskou premiéru čtvrtým gólem v síti Turka Špilár, vzápětí skóroval zkušený Král, ale pět minut před koncem připravil Murína o třetí nulu této sezóny českobudějovický Kotrla.

Jaroslav Stuchlík, asistent Zlína: "Rozhodla první třetina, po níž jsme získali potřebný klid. K dobré defenzívě konečně přidáváme i útočnou činnost. Podporou byl tradičně Murín." Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "Nezachytili jsme úvodní nápor soupeře, nepokryli jeho hráče a pak se už nedokázali vzpamatovat. Musíme zlepšit produktivitu. Zlín vyhrál zaslouženě."

Hamé Zlín - České Budějovice 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Rachůnek (Vosátko), 12. Záhorovský (Barinka, Kristek), 12. Barinka (Zubíček, Vosátko), 41. Špilár (Blaťák, Rachůnek), 51. Král - 55. Kotrla (Brabenec). Rozhodčí: Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Brabenec (České Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 5170.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Špilár, Kristek, Záhorovský - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Piluša, Kovář, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
České Budějovice: Turek - Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - Sailer, Hübl, Krátoška - Kopecký, Brabenec, M. Hudec - Kotrla, Vak, Veselý - M. Hanzal, Hřebejk, J. Hanzal. Trenéři: Jandač a Kupka.