Tipsport extraliga

Živě

Pardubice rozjetý Liberec nezastavily

28. října 2005 20:31 - PARDUBICE

Liberec v pátek v Pardubicích prodloužil vítěznou sérii, která trvá už osm utkání. Lépe bruslící Liberec rychlým vedením a přesnější koncovkou zmařil šanci domácím na bodový zisk a podruhé v této sezóně porazil Pardubice dvougólovým rozdílem.

Raketový nástup předvedli hosté z pod Ještědu a po dvaceti vteřinách zápasu dorážka Vaice otevřela skóre. Následně domácí museli čelit dalším šancím soupeře v přesilovce, probuzení útočné potence Pardubic přišlo až v desáté minutě, kdy Čalounova střela rozezvučela spojnici Hniličkovy svatyně. Hbití Tygři svým důrazem provětrávali pardubickou obranu, po nenápadné akci z levé strany Jiruš procedil Hylákovy betony.

Snížení v početní výhodě zařídil kanonýr Mikeska a v úvodu druhé třetiny po střele Novotného zajistil tečí Rolínek srovnání skóre. V následujících minutách se tempo hry zklidnilo, blízko gólu byl Novák v 26. min., ale Hylák střelu z bezprostřední blízkosti spolehlivě kryl. Když už se Východočeši nadechovali k výraznějšímu tlaku, Krstev střelou pod horní tyč trestal faul Čáslavy. Ve 45. minutě Novák po individuální akci trefil pravý horní růžek Hylákovy branky a vrátil hostům dvoubrankové vedení. V následujících minutách Pardubice promarnily několik početních výhod, kdy blízko snížení byli Kántor a Hlinka, ale závěr si již hosté s přehledem zrežírovali.

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Snadné vedení soupeře ovlivnilo vývoj utkání. Hráli jsme až moc složitě, hosté byli důraznější a měli lepší střeleckou fazónu." Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Po výtečném úvodu jsme až příliš hráli útočně a pomohli Pardubicím k vyrovnání. Po té jsme plněním taktických pokynů dovedli utkání do zaslouženého vítězství."

Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Mikeska (Vorel, Mudroch), 22. Rolínek (Novotný) - 1. Vaic (V. Novák), 13. Jiruš (Rataj), 38. Krstev (Rataj), 45. V. Novák (Šachl, Vaic). Rozhodčí: Jebavý - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2. Diváci: 9300 (vyprodáno).
Pardubice: Hylák - Snopek, Kántor, Novotný, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, Blažek, Hlinka - Čaloun, Mikeska, Rolínek - J. Kolář, Vorel, Lubina - Cetkovský, Tvrdík, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Derner, Krstev - Vaic, Šachl, V. Novák - Plodek, Vampola, S. Procházka - Rozsíval, Rataj, Tomajko - Klimenta, Víšek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.