Západočeské derby vyhrála domácí Plzeň

PLZEŇ

Západočeské derby zvládli lépe Plzeňané. Už ve 4. min. vydoloval v rohu kluziště Moravec puk, objel Mensatorovu branku a zblízka střelou pod horní tyčku otevřel skóre. Hosté odpověděli zvýšeným tlakem a výtečný Málek v plzeňské brance musel odolávat spršce střel z jejich holí. V závěru první části prohospodařili domácí šanci ke zvýšení náskoku - v podobě 84 sekund početní převahy pěti proti třem.

Snahu hostí korunoval úspěšnou střelou od modré čáry při přesilové hře v úvodu druhé třetiny Němec. Ve 31. min. Málek skvěle kryl sólo Kumstáta, vzápětí se blýskl i karlovarský gólman při vyložené šanci Andrašovského. Pak přišla chvíle pro plzeňské obránce. V rozmezí 24 sekund nejprve Cartelli a pak Jindřich umístěnými střelami z dálky donutili Mensatora ke kapitulaci.

V závěru druhé části navíc ještě neproměnil Adamský sólový nájezd. Plzeň vstoupil aktivněji i do závěrečné třetiny, Šindel po individuální akci napálil jen tyč. Veškeré pokusy hostů o zdramatizování utkání odmítl výbornými zákroky Málek. Skóre uzavřel svoji první brankou v plzeňském dresu Koukal, jenž na západ Čech přišel výměnou za Vorla z Pardubic.

Radek Kampf, trenér Plzně: "Do utkání jsme nastoupili trochu s menším důrazem, než jaký jsme po hráčích žádali. O výsledku rozhodlo to, že za stavu 1:1 jsme dali dva šťastné góly, a pak už bylo utkání v našich rukách, měli jsme i další šance. S výkonem Koukala jsme byli velmi spokojeni." Václav Baďouček, trenér K. Varů: "Já spokojen nejsem, náš výkon měl daleko k optimálnímu, navíc jsme se neuměli vyrovnat s nečistou hrou Plzně. Rozhodující dva góly Plzně, které padly ve druhé třetině, patří k těm, které brankář obvykle kryje.

Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. D. Moravec, 34. Cartelli (Adamský), 35. Jindřich (Trnka), 58. Koukal (Cartelli, Výborný) - 26. Němec (J. Řezníček, Selingr). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 9:6, navíc Zelenka - Alinč oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6538.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Klaus, Štěpánek - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, Koukal, D. Moravec - Důras, Šindel, Adamský - Kepl, Tvrdoň, Matějovský. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Karlovy Vary: Mensator - Ptáček, Duben, Němec, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul - Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Pavelek, Alinč, Selingr - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech, Bednařík. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.