Rubriky:

Tipsport extraliga

Třinečtí Oceláři poděkují Martinu „Kokinovi“ Vojtkovi

9. října 2015 13:50 - Třinec

Kokine, díky! Slova, která budou patřit někdejšímu brankáři třineckých Ocelářů, zazní v pátek před extraligovým soubojem Třince a Kometou Brno v třinecké Werk Aréně. Adresátem těchto slov bude populární brankář Martin Vojtek, který v Třinci odchytal 251 zápasů a dokázal z branky vytlačit i olympijského vítěze z Nagana Romana Čechmánka a jenž před pár dny ukončil bohatou kariéru.

 

Roman Vondrouš

Martin Vojtek vybojoval v Třincem v sezóně 2010/2011titul mistra ligy a stal se nejlepším brankářem sezóny 2007/2008. Na konci kariéry se vrátil do rodného Přerova, kterému loni pomohl vybojovat postup do druhé nejvyšší hokejové soutěže v Česku. Dál už ale chytat nemohl.

„Obnovilo se mi zranění zad a už to nešlo. Vždy jsem se snažil odvádět stoprocentní výkony a to už teď nešlo," vysvětloval 40letý gólman své rozhodnutí pověsit betony a lapačku na hřebík a stát se trenérem mladých přerovských brankářů.

Zkušený brankář, který jako jeden z posledních chytal v klasické přilbě s brankářským košíkem, spojil svou profesionální kariéru neodmyslitelně s třineckými Oceláři. „Robustní postava a starý typ přilby, i to je znak tohoto gólmana, který celou svou extraligovou kariéru strávil v Třinci. I přesto, že byl trenéry častokrát z důvodu výkonnosti poslán na farmy do první ligy, nikdy se neobrátil klubu zády a vrátil se pomoct vždy, když ho bylo potřeba," uvedl mluvčí Ocelářů Tomáš Želazko.

Vojtek začínal v rodném Přerově a kromě Třince oblékal dres Olomouce, Opavy, Havířova, Prostějova, Šumperka, Znojma, Žiliny a Banské Bystrice. V extralize odchytal v dresu Třince 251 zápasů.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..