Vítkovice měly Tygry na lopatě, play off si ale zahrají Kometa a Třinec

Hokejisté Vítkovic vedli v předposledním 51. kole Tipsport extraligy nad lídrem tabulky z Liberce 3:0, přesto nakonec prohráli 5:6 a předkolo play off si nezahrají. Kometa Brno totiž otočila zápas v Pardubicích, kde zvítězila 4:3 po prodloužení, a Třinec sice prohrál v Mladé Boleslavi 0:1 po nájezdech, ale Ocelářům bod k jistotě postupu do předkola play off stačil. Čtvrtfinále si dnes zajistily Hradec Králové, Plzeň, Mladá Boleslav a Olomouc. Jistotu účasti mezi posledními osmi už měly Sparta a Liberec.

Hokejisté Vítkovic měli zápas proti Liberci výborně rozehraný, přesto nakonec prohráli a ztratili šanci na postup do předkola play off.

Vítkovice disponovaly v posledních zápasech vynikající formou, kterou prokázaly i v zápase s jednoznačným lídrem ligy Libercem. Ostravané totiž v osmé minutě vedli už 3:0. Bílí Tygři ale prokázali, že hrají v neobyčejné pohodě a na začátku třetí třetiny už bylo srovnáno.

Vítkovice bojovaly o zachování naděje na účast v play off a ještě dvakrát se dokázaly dostat do vedení. Ve třetí třetině ale předvedl parádní výkon Vampola, který vstřelil během sedmi minut hattrick.

Domácí mohli ještě vývoj zápasu zvrátit, ale ani jedno trestné střílení nedokázali proměnit v gól. Nejdřív neuspěl Vandas a pouhých 32 vteřin před koncem třetí třetiny selhal také Olesz. Vítkovice tak nezískaly ani jeden bod a i v případě, že by v pátek zdolaly Litvínov, do vyřazovacích bojů už postoupit nemohou. S Třincem, který má momentálně o tři body víc, mají totiž horší vzájemnou bilanci.

Kometa předvedla velký obrat

O tři góly prohrávali také hráči Komety na horkém pardubickém ledě. Za hokejisty z moravské metropole ale vytahoval horké brambory z ohně Jan Káňa. Nejdříve snížil v oslabení, pak přidal další gól v 57. minutě. Vytouženou vyrovnávací branku pro hosty obstaral v samotném závěru Kováčik, který se trefil pouhých 14 vteřin před koncem třetí části. A Káňovi stačilo v prodloužení pouhých 43 vteřin, aby rozhodl o postupu Komety do vyřazovacích bojů.

Postup si zajistil i ambiciózní Třinec, který v Mladé Boleslavi zásluhou gólmana Hamerlíka udržel čisté konto až do konce prodloužení. To si připsal také brankář Středočechů Rittich. V samostatných nájezdech pak sice uspěl hned v úvodní sérii Irgl, ale na druhé straně se prosadili Trončinský a vzápětí i Jarůšek. Po konci zápasu se radovaly oba týmy. Ocelářům bod stačil k jistotě postupu do předkola, Mladá Boleslav slaví historicky první postup do čtvrtfinále.

Plzeň prohrála, ale slaví jistotu čtvrtfinále

Mezi posledními osmi týmy sezóny se objeví také Hradec Králové, který zvítězil na ledě posledních Karlových Varů 4:2. Postup slaví i Plzeň. A to přesto, že Indiáni prohráli v divoké přestřelce na ledě Zlína 4:6. Hattrick za Ševce zaznamenal Štumpf.

Ve čtvrtfinále se představí také Olomouc, která doma zdolala Litvínov 4:1. O své výhře Hanáci rozhodli ve druhé třetině, kterou i díky dvěma gólům Hermana vyhráli 4:0. Sparta pak v posledním zápase zdolala Chomutov 3:1. Piráti, kteří ještě pokukovali po přímém postupu do čtvrtfinále, se tak představí společně se Zlínem, Třincem a Kometou v předkole.

Tipsport extraliga, 51. kolo:
Olomouc - Litvínov 4:1
Branky: 25. Herman, 30. Herman, 30. Mikúš, 37. Holec - 46. Hanzl.
Karlovy Vary - Hradec Králové 2:4
Branky: 21. Haščák, 35. Rohan - 13. Bednář, 13. Červený, 38. Mertl, 57. Courchaine.
Vítkovice - Liberec 5:6
Branky: 6. Kucsera, 16. Szturc, 28. Vandas, 48. Němec, 53. Kolouch - 29. Valský, 30. Ordoš, 47. Bakoš, 53. Vampola, 57. Vampola, 59. Vampola.
Pardubice - Brno 3:4 po prodl.
Branky: 27. Sýkora, 37. Redenbach, 50. Redenbach - 50. Káňa, 57. Káňa, 60. Kováčik, 61. Káňa.
Zlín - Plzeň 6:4
Branky: 25. Štumpf, 30. Čachotský, 31. Štumpf, 44. Říčka, 45. Vlach, 52. Štumpf z trest. střílení - 5. Bližňák, 34. Indrák, 49. Indrák, 49. Bližňák z trest. střílení.
Chomutov - Sparta 1:3
Branky: 16. Růžička - 7. Piskáček, 42. Hlinka, 43. Hlaváč.
Mladá Boleslav - Třinec 1:0 po sam. nájezdech