Polanský pomohl třemi góly Třinci k výhře nad Kladnem

Hokejisté Třince porazili v pátečním 44. extraligovém kole Kladno 5:2 a po Litvínovu tak v krátkém sledu připravili další tým o reálnou šanci na postup do play-off. Velkou zásluhu na výhře Ocelářů měl útočník Jiří Polanský, autor tří branek domácích.

Do první větší šance zápasu se dostal až v desáté minutě hostující Čech, jeho střelu však pozorný Biegl kryl. O minutu později ujela pak domácí dvojice Kudrna - Peterek, ale ani oni proti brankáři soupeře neuspěli. Když pak nezúročila první pětka Středočechů přesilovou hru při vyloučení obránce Hunkese a v závěru první třetiny této výhody nevyužili ani domácí, skončila první třetina bez branek.

Ve druhé části se již diváci branek dočkali. Hned v úvodu se do obranného pásma Kladna natlačila druhá třinecká formace a Hašek po přihrávce od Kudrny dostal své mužstvo do vedení. V polovině třetiny měl velkou šanci na vyrovnání Besser, ale odkrytou třineckou branku ze tří metrů netrefil. Co se nepovedlo hostům, dokázali Oceláři. Vzápětí totiž ujela trojice Janků, Polanský, Tomas a centr třetího útoku zvýšil na 2:0.

Dvougólové vedení drželi hokejisté Třince, kteří měli herně navrch až do 36. minuty, kdy domácího brankáře z bezprostřední blízkosti po přihrávce Hluchého prostřelil Tlustý. Závěr druhého dějství měli hosté ke snížení velmi blízko, ale po střele Frolíka se puk od odrazil od pravé tyčky Bieglovy branky. I tentokráte platilo pravidlo - nedáš, dostaneš a Polanský svým druhým gólem zvýšil na 3:1.

V závěrečné třetině obě mužstva hru zbytečně přitvrdila, často se vylučovalo a kvalita se tak vytratila. Ve 47. minutě se sice první útočné formaci Kladna podařilo snížit na rozdíl jediné branky, poslední slovo ale měli Třinečtí. Tři minuty před závěrečnou sirénou to byla opět třetí útočná formace domácích, která využila vyloučení obránce Ševce. Střelecky disponovaný Polanský poté dokončit svůj hattrick a upravil na konečných 5:2.

Oceláři Třinec - Rabat Kladno 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Hašek (Kudrna), 29. Polanský (Janků, Tomas), 39. Polanský (Tomas, Janků), 57. Janků (Polanský, Tomas), 60. Polanský (Hašek) - 38. Tlustý (Hluchý, V. Čech), 47. Martin Procházka (Patera, Ševc). Rozhodčí: Blecha - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:8, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2876.
Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Chmelíř - I. Padělek, Huna, Fabuš - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, L. Procházka, V. Čech, Zeman, Špelda, Hájek - Bílek, Patera, Martin Procházka - Hluchý, Gardoň, Tlustý - Michael Frolík, Kalla, Kuchler - Látal, Kazatel, Besser. Trenéři. Müller a Tatíček.