Kladno si ze Zlína odvezlo debakl

Hokejisté Hamé si po výprasku v Třinci pořádně spravili chuť a odnesl to celek Kladna. Hrálo se od počátku převážně na jednu branku, pytel s góly se ale roztrhl až ve druhé třetině.

V té první prostřelil Lva v kladenské kleci pouze Galvas, hned v nástupu do druhé ho ranou pod víko překonal Leška a následovala dorážka Gardoně. O tři slepené góly Zlína v rozmezí pouhých dvou minut se postarali Rachůnek, Blaťák a Král, a brankostroj domácích v prostřední části hry dovršil Nosek. Kromě tří přesilovek uspěli Zlínští i ve vlastním oslabení po sólu Rachůňka, který pak neproměnil trestné střílení.

Na 9:0 upravil Galvas a i když domácí na desítku nedosáhli, do kabin je vyprovázel potlesk diváků. Několik šancí Kladna Murín zlikvidoval a vychytal šestou nulu v sezóně.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Šlo o povinné vítězství, hráči hazardovali s přízni diváků už dlouho. Do poslední třetiny jsme nešli s cílem dosáhnout desítku, ale udržet nulu na kontě."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Jednoznačnému průběhu odpovídá i výsledek. Brankář Lev je asi jediným hráčem, který zaslouží pochvalu."

Hamé Zlín - Rabat Kladno 9:0 (1:0, 6:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Galvas (Král), 21. Leška (Mokrejš, Blaťák), 27. Gardoň (Blaťák, Leška), 30. Rachůnek (Okál, Vosátko), 31. Blaťák (Gardoň, Benda), 32. Král (Melenovský, J. Malinský), 36. Nosek (Benda, Kristek), 44. Rachůnek (Hamrlík), 53. Galvas (Král, Okál). Rozhodčí: Turčan - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení 1:0. Diváci: 4045.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Galvas, Nosek, Zubíček, Houdek, J. Malinský - Barinka, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Rachůnek - Kristek, Benda, Trávníček - Melenovský, Gardoň, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Kladno: Lev - V. Čech, Evan, Zeman, D. Růžička, Filip, P. Hořava, Trončinský - Horna, Zajíc, Martin Procházka - Hluchý, Michael Frolík, Tlustý - Křesťan, Kazatel, Vlček - Besser, Kos. Trenéři: Müller a Tatíček.