Hokejisté Pardubic remizovali v přípravě s Budějovicemi

Přípravný zápas mezi hokejisty Českých Budějovic a Pardubicemi skončil remízou 1:1. Utkání dominovali oba brankáři: domácí Turek nestačil pouze na ránu obránce Píši z voleje, pardubický Lašák kapituloval jen při Hüblově trestném střílení. Hübl potrestal vyrovnávací trefou čtyři minuty před koncem faul bývalého Jihočecha Ondřeje na Šimánka.

Foto archív

Hokejisté Kladna porazili v dalším přípravném utkání před startem extraligy Beroun 5:1. V duelu s prvoligovým soupeřem se v domácím dresu objevili dva noví útočníci, kteří těsně před zápasem podepsali smlouvy. Petr Jaroš přišel na roční hostování z Mladé Boleslavi a Marek Čurilla naposledy působil v juniorské zámořské soutěži WHL. Berounu v zápase chyběl bývalý dlouholetý kladenský kapitán Josef Zajíc, který je zraněn.

Třinec porazil v úterním přípravném souboji dvou extraligových celků Znojmo 4:2. Oceláři uspěli i v pozápasových samostatných nájezdech, které vyhráli 2:1.

Hokejisté Hamé Zlín porazili Vsetín 4:2. Dvě branky Zlína vstřelil Melenovský, tři asistence si připsal Leška, oporou vítězů byl i brankář Murín. Dvakrát skórovali hráči Hamé z přesilovek a jednou v oslabení. Vsetín sice dvě minuty před koncem snížil po Grillově střele na rozdíl dvou gólů, domácí ale zvrat nepřipustili.

Sparťané neporazili prvoligové Ústí

V poslední přípravném utkání na domácím ledě podlehli hokejisté Litvínova týmu Karlových Varů těsně 2:3. Rozhodující gól dal v 31. minutě Aleš Pařez, kterého Energie testuje. Čtyřiadvacetiletý bek, který působil uplynulé čtyři sezóny v univerzitním týmu v Anchorage na Aljašce, se předtím ucházel o místo v kádru Znojma.

Hokejisté pražské Sparty prohráli v úterním přípravném utkání na ledě Ústí nad Labem 0:1. Jediný gól vítěze uplynulého ročníku první ligy vstřelil v 56. minutě útočník David Pazourek. Úřadující mistr nastoupil nejen bez reprezentantů Jaroslava Hlinky, Jana Marka, Michala Sivka a zraněného Jana Hlaváče, ale i brankáře Dušana Salfického, obránce Františka Ptáčka a útočníků Petra Tona s Martinem Štrbou.

Tříbrankové vedení promarnili hokejisté Liberce v přípravném zápase v Plzni, kde prohráli 4:5. Domácí tým skóre otočil v posledních pěti minutách, kdy se trefili Aleš Padělek, Peter Fabuš a rozhodující gól vstřelil do prázdné branky Jakub Šindel. Ten ve druhé třetině gólem rovněž v přesilové hře zavelel k obratu.

Výsledky přípryvných utkání:
České Budějovice - Pardubice 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)
Branky: 56. Hübl z tr. střílení - 16. Píša. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci 661.
Kladno - Beroun 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Branky: 3. Horna, 19. Hluchý, 24. Frolík a Havel, 33. Štěpánek - 28. Čížek. Rozhodčí: Bolina. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 200.
Oceláři Třinec - Znojemští Orli 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 23. Polanský, 46. J. Kudrna, 49. Hašek, 59. Tomas - 13. Selingr, 54. Haman. Rozhodčí: Trombík. Vyloučení: 3:1. Diváci: 400.
Hamé Zlín - Vsetín 4:2 (2:0, 1:1, 1:1).
Branky: 34. a 46. Melenovský, 4. Hamrlík, 16. Kubiš - 26. Kraus, 58. Grill. Vyloučení: 11:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 950.
Litvínov - Karlovy Vary 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 15. Trávníček, 22. Bednařík - 20. Dvořák, 21. Hanzlík, 31. Pařez. Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek. Vyloučení 4:9. Bez využití. Diváci: 455.
Slovan Ústí nad Labem - Sparta Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 56. Pazourek.
Plzeň - Liberec 5:4 (0:1, 1:2, 4:1)
Branky: 35. a 60. Šindel, 51. Vobořil, 55. Padělek, 57. Fabuš, - 4. Vaic, 25. Šachl, 31. Klimenta, 53. Plodek. Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. Diváci: 800.