Živě

Zlín chce v extralize navázat na předešlé úspěchy

6. září 2006 17:14 - PRAHA

Se značně obměněným kádrem se hokejisté HC Hamé pokusí navázat na úspěchy v posledních třech sezónách české extraligy. V roce 2004 Zlín nejvyšší soutěž vyhrál, o rok později prohrál až ve finále s Pardubicemi. "Rádi bychom navázali na poslední tři roky, i když loňské šesté místo nebylo samozřejmě zrovna uspokojivé," řekl generální manažer klubu Petr Husička.

 

Sport.cz

Kádr Zlína prošel před novou sezónou velkou obměnou, odešli zkušení hráči jako brankář Altrichter, obránci Blaťák a Malinský, z útočníků Richard Král a Peter Barinka. "Rozhodli jsme se, že půjdeme spíše cestou omlazování a dáme více šancí mladým hráčům," naznačil Husička.

Jenže neuspokojivé výsledky v přípravě nakonec donutily klub k hledání zkušených posil. Takže na poslední chvíli přišel ještě obránce Jiří Marušák a slovenská dvojice Lubomír Sekeráš a útočník Róbert Tomík. Posledně dva jmenovaní budou však ve Zlíně působit jen třináct zápasů, poté mají zajištěné angažmá ve Švédsku.

A odejít může během sezóny i Marušák, jenž má ve smlouvě klauzuli opravňující jej k odchodu v případě velmi zajímavé nabídky. "Má ve smlouvě jasné podmínky, za jakých může odejít," naznačil Husička, že pravděpodobné je pouze angažmá v Rusku. Poslední sezónu strávil Marušák  v Petrohradu.

Příprava Bokroše zklamala

"Jdeme samozřejmě do určitého rizika," poukázal hlavní trenér Hamé Ernest Bokroš i na krátkodobé působení svých krajanů Sekeráše s Tomíkem. "Ale sháněli jsme stále kvalitního obránce do první řady. A nakonec se povedlo domluvit se Sekerášem," dodal Bokroš, jehož dosti zklamaly výsledky v přípravě.

"Zranili se nám Záhorovský, Kristek, Kašpařík, Hamrlík. Mokrejš po operaci nestihne ani začátek extraligy, nemocný je i Kovář. Navíc se ještě nepovedlo zcela zapracovat mladé hráče, kteří přišli ze zámořských soutěží. Potřebovali bychom na přípravu ještě alespoň dva týdny," posteskl si na závěr slovenský kouč.

Jirka G. Novák, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..