Zlín porazil Slavii a nadále má stoprocentní bilanci

Hokejisté Hamé Zlín si i po třetím kole extraligy nadále drží stoprocentní bodový zisk. Jejich úspěšný start sezony nezabrzdila ani pražská Slavia, která na stadiónu Luďka Čajky prohrála 4:8. Hostům k úspěchu nepomohly ani čtyři trefy v přesilových hrách.

Zlínští měli v první třetině výhody tří přesilovek za sebou, ale gólmana Fraňka příliš neprověřili. Zato hosté se radovali hned v první početní výhodě. V době, kdy na trestné lavici pykal obránce Nosek, překvapil brankáře Murína střelou z úhlu slavistický kapitán Beránek.

Odpověď týmu Hamé přišla o chvilku později, souhru mladé zlínské formace zakončil Roman Pšurný a podruhé v sezoně se radoval z úspěšné trefy. Od této chvíle byl Zlín mnohem aktivnější.

Svěřenci trenéra Bokroše nepolevili ani po přestávce a hned 44 vteřin po úvodním vhazování se až před Fraňka dostal průbojný Rachůnek a poslal domácí do vedení. Jenže ani odpověď Pražanů na sebe nenechala příliš dlouho čekat, při vyloučení Hamrlíka a po střele Divíška dorazil Vlasák puk za ležícího Murína.

Ve 31. minutě využilo přesilovku i domácí mužstvo, nejdůraznější byl před Fraňkovou klecí Rachůnek, který podruhé poslal Zlín do vedení. Po Leškově chybě za vlastní bránou mohl srovnat Beránek, jenže tentokrát byl úspěšnější Murín. Dvoubrankový náskok Zlínu zajistil Záhorovský po spolupráci s Kristkem, jenže za necelou minutu snížil v další přesilovce Divíšek.

Ve třetí části šli domácí jasně za výhrou, během 72 vteřin se prosadili Balán s Čechem a vyhnali Fraňka na střídačku. Náhradník Hronek se rozhodně nenudil a překonat ho dokázal slovenský forvard Tomík. Za hosty snížil v početní výhodě svou druhou brankou v zápase Beránek, ale konečné slovo měl od modré čáry domácí bek Marušák.

Hamé Zlín - Slavia Praha 8:4 (1:1, 3:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 16. R. Pšurný (Kubiš), 21. Rachůnek (Leška), 31. Rachůnek (Vosátko), 37. Záhorovský (Kristek), 43. Balán (Melenovský), 44. M. Čech (Kristek), 52. Tomík (Hamrlík), 59. Marušák - 15. Beránek (D. Hruška), 26. Vlasák (Divíšek), 38. Divíšek (Vlasák), 56. Beránek (D. Hruška). Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:4. Diváci: 4194.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Marušák, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Vosátko, Horáček - Melenovský, Leška, Tomík - Okál, M. Čech, Rachůnek - Kristek, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný. Trenéři Bokroš a Stuchlík.
Slavia Praha: Franěk (44. Hronek) - Kadlec, Pojkar, Graňák, Drtina, Špila, Žižka, Jebavý - D. Hruška, Beránek, Dlouhý - Bednář, Sobotka, Vlasák - Vondrka, Divíšek, Sup - Sklenář, Červenka, V. Růžička ml. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.