Kladno získalo první dva body v sezóně

OSTRAVA

Souboj mužstev, která čekala na první body, přinesl jen průměrný hokej s řadou nepřesností. Vítkovicím v pátek nestačilo ani dvoubrankové vedení k vítězství, naopak Kladno 20 sekund před koncem srovnalo a v prodloužení Horna znovu poslal domácí tým na samé dno tabulky.

Kladenští v první třetině pokazili dvě přesilovky a při jedné z nich dokonce sami inkasovali, když hostům ujeli Hubáček s Mikulíkem a jejich bekhendová souhra slavila úspěch. Jasečko poté hostům ranou od modré čáry ukázal, jak se využívá přesilovka a Kladenští byli učenlivými žáky. V následující početní výhodě snižoval Bílek.

Snaha o premiérový bodový zisk hráče svazovala, viditelně nervózní domácí pak pokazili dvouminutovou přesilovku pět na tři a to je připravilo o vítězství. V další početní výhodě se znovu trefil Bílek, pak Orct vychytal nájezdy Mikulíka, Tomáška I Irgla a v závěru důrazní hosté srovnali. To je nabudilo, takže nakonec si z Ostravy odvezli I bonusový bod navíc.

Miloš Holaň, trenér Vítkovic: "Jsem strašně zklamaný. Chybovali jsme v oslabeních a pak jsme hráli hodně nedisciplinovaně."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Začali jsme špatně, zvedlo nás až ubránění oslabení ve třech, ale líbivý hokej to rozhodně nebyl."

Vítkovice Steel - Rabat Kladno 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Mikulík (Hubáček), 16. Jasečko (Burger), 44. Irgl (Hubáček) - 26. Bílek (Pavlas), 47. Bílek (Hluchý), 60. Kalla (Patera), 64. Horna (Kalla). Rozhodčí: Turčan - Kalivoda, Chvátal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3047.
Vítkovice: Pinc - Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, Kuboš, Mocek - Irgl, Burger, Hubáček - Mikulík, Šimíček, T. Káňa -Kropáč, Tomášek, Köhler. Trenéři: Holaň a Trličík.
Kladno: Orct - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, L. Procházka, Hájek, V. Čech - Horna, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - Frolík, Kalla, Kuchler - M. Havel, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.