Hokejisté Karlových Varů ukončili vítězné tažení Kladna

KARLOVY vARY

Hokejisté Karlových Varů zdolali pátečním utkání 7. kola extraligy Kladno 4:3 po samostatných nájezdech a ukončili tak vítězné tažení Rabatu. Svěřenci Zdeňka Müllera totiž v minulých zápasech vytěžili z duelů ve Vítkovicích, na Spartě a doma se Zlínem osm bodů. Dvoubodový zisk zajistil domácí Energii při nájezdech obránce Josef Řezníček.

Skóre přitom otevřel hned v první početní výhodě zápasu kladenský Hluchý, jenž překonal Mensatora střelou zblízka. Vary rovněž v přesilovce srovnaly, když po skvělé přihrávce Skladaného pálil od modré obránce Němec. Převahu dokonce dvou mužů na ledě uměl gólově využít i kladenský Havel. Slovenská opora domácího týmu Skladaný a v závěru druhého dějství i Dvořák získaly Varům vedení. Odpověď měl Kalla a utkání pak dospělo přes prodloužení až k nájezdové koncovce.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Utkání jsme začali nervózně, v první třetině jsme ztráceli dost puků. Až ke konci první třetiny se hra začala vyrovnávat. Ve druhé části jsme byli lepší a zaslouženě jsme šli do vedení. Ve třetí třetině mužstvům docházely síly a tolik se neriskovalo. Při nájezdech se usmálo štěstí na nás. Se dvěma body z tohoto utkání jsme maximálně spokojeni."

Zdeněk Müller (Kladno): "Měli jsme dobrý nástup a v první třetině se nám dařilo. Trochu jsme propadli ve druhé části, kdy jsme po našem vedení 2:1 poněkud vyklidili pole. Hrálo se s velkým nasazením a zápas nás stál hodně sil. S bodem jsme spokojeni, protože jsme stále nepřestali sbírat body."

Energie Karlovy Vary - Rabat Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Němec (Skladaný), 35. Skladaný (Milan Procházka), 39. Dvořák (Němec), rozhodující sam. nájezd Řezníček - 5. Hluchý (Bílek), 26. Havel (Martin Procházka), 43. Kalla (M. Havel). Rozhodčí: Rejthar - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:13, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3060.
Sestavy:
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Balázs - Dvořák, Kraft, Skladaný - Machulda, Milan Procházka, Košťál - Borovanský, Pech, Tvrdek. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Kladno: Orct - Ševc, Zeman, Pavlas, Štěpánek, L. Procházka, V. Čech, Hájek - Horna, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - M. Havel, Kalla, Kuchler - Jaroš, Čurilla, Frolík. Trenéři: Müller a Kasík.