Brno je v semifinále extraligy! Pardubice srovnaly krok s Třincem

Hokejisté Komety Brno prošli do semifinále play off v nejkratším možném termínu. I počtvrté porazili Vítkovice, tentokrát 3:1, a mohou dál snít o obhajobě titulu. To ve čtvrtfinálovém souboji mezi Pardubicemi a Třincem platí vyrovnaný stav série. Východočeši totiž zdolali Oceláře 3:0, dvěma brankami se blýskl Sacha Treille.

Hráči Brna se radují z vítězství.

Pro Brno se ale zápas nevyvíjel podle představ. Vítkovice poslal v první třetině do vedení obránce Trška. Ostravané však v prostřední dvacetiminutovce doplatili na nedisciplinovanost. V přesilové hře srovnal Vincour. Jako klíčová se pak ukázala trefa domácího obránce Štencela, na kterou už svěřenci Jakuba Petra nedokázali zareagovat, a navíc do prázdné brány inkasovali potřetí.

Brňané se tak stali prvními semifinalisty a v součtu s loňskou mistrovskou sezónou vyhráli podesáté v řadě.

V sérii Pardubic s Třincem zatím platí přísloví můj dům, můj hrad. Po Ocelářích vyhrálo oba domácí duely i Dynamo.

V nedělním čtvrtém vzájemném střetnutí rozhodli Východočeši o svém vítězství dvěma góly v rozmezí dvou minut v závěrečné třetině. Nejprve podruhé v utkání skóroval Treille a poté Tomášek využil chybu v obraně hostů a zvýšil na 3:0. O dvě minuty později mohl přidat čtvrtou trefu Ján Sýkora. Slovenský útočník ale neproměnil trestné střílení. Mrzet ho to ale příliš nemuselo, Pardubice si totiž náskok ve zbytku utkání pohlídaly. První čisté konto v play off si připsal pardubický brankář Ondřej Kacetl.

V předposledním kole skupiny o umístění Litvínov na domácím ledě prohrál s Chomutovem 1:3 a Jihlava vyhrála nad Mladou Boleslaví 4:0.

Už předem ale bylo jasné, že baráž budou hrát celky Litvínova a Jihlavy.