První Jihlava klopýtla s Kladnem, drama v Karlových Varech rozsekl Doudera

Hokejová baráž se blíží do své poloviny. V pátém z dvanácti kol výhru zaznamenali hráči Kladna, kteří porazili na domácím ledě Jihlavu 3:1. Uspěl i Litvínov, jenž veze výhru 4:3 v prodloužení z Karlových Varů.

Radost Kladna z gólu.

Kladno o svém vítězství rozhodlo v přesilovkách. Rytíři dva ze tří gólů vstřelili v početních výhodách a připravili Jihlavu o barážovou neporazitelnost v základní hrací době. Dařilo se druhému útoku Středočechů ve složení Tůma, Kubík, Kloz. Všichni tři si připsali dva kanadské body a zajistili svému týmu druhou výhru.

Velké drama se událo na ledě Energie. Domácí vedli po úniku Kohouta, ale Verva skóre v rozmezí šedesáti čtyř sekund v polovině střetnutí otočila. Nejdřív se mezi střelce zapsal Baránek, poté byl důrazný na brankovišti Mikúš.

Karlovy Vary si ale ve třetí části vzaly vedení zpět. Na Vrdlovcovu teč navázal Krejčí. Zápas ale dospěl do prodloužení, které tři minuty před koncem zajistil svou druhou trefou v utkání Baránek. Další obrat ve skóre dokončil v 65. minutě Doudera.

Hokejová extraliga - 5. kolo baráže:
Karlovy Vary - Litvínov 3:4 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1),
Branky: 11. Kohout, 50. Vrdlovec, 56. Krejčí - 26. a 57. Baránek, 27. J. Mikúš, 65. L. Doudera
Kladno - Jihlava 3:1 (1:0, 0:1, 2:0).
Branky: 4. Kubík, 51. D. Tůma, 52. J. Strnad - 34. P. Straka