Ufa - Dynamo 3:4Jaškin dal v KHL gól, u dvou branek asistoval a stíhá Šipačova

Moskva

Český útočník Dmitrij Jaškin pomohl gólem a dvěma asistencemi hokejistům Dynama Moskva k vítězství 4:3 na ledě Ufy. Na druhém místě kanadského bodování Kontinentální ligy se přiblížil spoluhráči Vadimu Šipačovovi, který vede produktivitu o tři body. Kapitán Dynama dal v dnešním utkání jednu branku.

Šipačov otevřel ve čtvrté minutě skóre zápasu, když hosté využili nepovedenou rozehrávku hokejistů Ufy. Další dva góly Dynama obstaral André Petersson s přispěním Jaškina. Ve 30. minutě český útočník vystihl soupeřovu přihrávku a poslal švédského hráče do brejku. V úvodu třetí třetiny Petersson zvýšil na 3:1 z dorážky.

Také čtvrtý gól Dynama měla na svědomí elitní formace. Petersson tentokrát zadovkou nahrál Jaškinovi, který si položil brankáře a dal 21. gól v sezoně. Domácí v závěru už jen zmírnili porážku dvěma přesilovkovými brankami. Na 3:4 upravil dvanáct sekund před závěrečnou sirénou Teemu Hartikainen, jenž potrestal Jaškinovo vyloučení za sekání.

Dynamo si spravilo chuť po porážce v derby s CSKA, za kterým je druhé v tabulce Západní konference.