Rubriky:

Kontinentální liga

Trojnásobný mistr světa a jeden z nejspolehlivějších beků končí s hokejem

15. července 2020 16:17 - Moskva/Praha

V novém tisíciletí patřil mezi nejspolehlivější defenzivní opory ruské reprezentace, se kterou na mistrovstvích světa získal hned tři zlaté medaile a po jednom stříbru a bronzu. V ruské Superlize a později KHL odehrál za Dynamo Moskva a Kazaň dlouhých devatenáct sezon, další už ale nepřidá. Hokejový obránce Ilja Nikulin se v osmatřiceti letech rozhodl ukončit aktivní kariéru.

 

Jan Handrejch, Právo

Nikulin reprezentoval sbornou na ZOH 2010 ve Vancouveru a o čtyři roky později v Soči, startoval i na osmi světových šampionátech. V letech 2008, 2009 a 2012 (před osmi lety nosil kapitánské céčko), pomohl Rusům k zisku zlata. Celkem za národní tým odehrál 119 zápasů.

Na klubové úrovni vyhrál Superligu s Dynamem Moskva i Kazaní, s tou pak dvakrát získal i Gagarinův pohár pro šampiony KHL.

Poslední sezonu moskevský rodák nehrál, ale pokračoval v tréninku. Nyní prostřednictvím svého agenta oznámil konec kariéry a bude se věnovat podnikání.

škv, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..