Jágr? Legenda! Klidně bude hrát i v padesáti, miluje hokej, píší s úctou v Rusku

15. září 2020 09:47 - Moskva/Praha

Kontinentální hokejová liga rozjela nedávno další sezonu a ruská média se rozhodla vyhodnotit, kteří hráči v minulosti zanechali v soutěži nejvýraznější stopu. Fakt, že už vybraní hokejisté v prestižní lize nenastupují, považuje server championat.ru za obrovskou ztrátu. Podle zmíněného serveru nejvíce v KHL chybí legendární kladenský Rytíř Jaromír Jágr. „Ze zmíněných hvězd je nejstarší a stejně pořád hraje," uvádí web. V přehledu jsou i další Češi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jágra, který působil v Avangardu Omsk, zařadil web na první místo v TOP 10 hvězd. „Je nejvýraznějším příkladem hokejové dlouhověkosti. Je štěstí, že hvězda takového formátu hrála KHL," uvádí championat.ru na adresu chlapíka, který se proslavil v dresu s číslem 68 na zádech.

Web s úctou zdůrazňuje, že majitel kladenského prvoligového klubu dál hraje. „Nebudeme překvapení, když bude hrát i v padesáti," zdůrazňuje ruský server. „Dokáže prakticky cokoliv, dává parádní góly, senzačně přihrává. Jágra prostě baví hokej," píší experti.

Jágr prozradil, za jaké podmínky podepsal Plekanec. Na Kladně jsme všichni zdraví jako řípy, tvrdí majitel Rytířů

Ve výčtu je také uveden Jakub Nakládal. Prošel čtyřmi týmy KHL a server zdůrazňuje, že vždy odváděl dobré služby a vynikal tvrdou střelou. V KHL působil dlouho, učil se rusky, nyní si však dvaatřicetiletý obránce vyhodnotil, že je čas k návratu domů. Je hráčem extraligových Pardubic.

Zleva Jakub Nakládal, Robert Kousal a Radoslav Tybor z Pardubic oslavují gól.

David Taneček, ČTK

Kontinentální lize podle expertů schází i třicetiletý Jan Kovář, jenž válel v KHL za Metallurg Magnitogorsk. „Hodně lidí vzpomíná s nostalgií na impozantní útočné trio Mozjakin, Kovář, Zaripov.

Kovář poté, co mu nevyšlo angažmá v NHL, neodolal nabídce ze švýcarského Zugu, i když měl možnost hrát dál za Magnitku. Důvod byl jasný, Kovář chce s rodinou žít nikoliv v Rusku, ale v západní Evropě. Kovář zdůraznil, že peníze pro něj nejsou na prvním místě.

Championat.ru zařadil na seznam „ztrát KHL" i útočníka Romana Červenku, jenž momentálně ve 34 letech hraje za Rapperswil. Mistra světa a držitele Gagarinova poháru zlákalo angažmá ve Švýcarsku, zemi s vysokou životní úrovní.

Kdo další je v TOP 10 bývalých hvězd KHL
Linus Omark, Wojtek Wolski, Patrick Toresen, Janne Pesonen, Jarkko Immonen a Tony Mortensson.
rjm, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..