Jak vznikal poslední rozhovor s Janem Markem

8. září 2011 17:27 - PRAHA

Přesně si pamatuji chvíle, kdy mi bylo za posledních sedm let do breku. V den tragické smrti Ivana Hlinky. Když se při autohavárii zabil obránce Martin Čech. A včera.

 

Petr Horník, Právo

Neznal jsem moc slušnějších hokejistů, než byl Jan Marek. Navenek asi působil trochu zakřiknutě, na esemesky ale vždycky odpovídal obratem. Stejné to bylo i v pondělí, kdy jsme spolu dělali rozhovor, který vyšel v Právu 7. září, v den tragické Markovy smrti.

Pár desítek minut po včerejší strašlivé zprávě jsem si vybavil ten zvláštní smutek, který měl v hlase. V červenci se mu narodil syn. „Pro mě je rodina nade vše,“ říkal, jak se mu stýská po manželce a malém Honzíkovi.

Ještě jsem ho pozdravoval od kamaráda, po čtvrthodině jsme si popřáli hodně štěstí. Jeho větu „Zavolej kdykoli“ asi už z hlavy nedostanu.

Poslední rozhovor s Janem Markem si můžete přečíst zde.
Marek Burkert, Právo

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..