Petružálek si dvěma góly pojistil vedení v kanadském bodování KHL

MOSKVA

Jakub Petružálek si dvěma góly do sítě Dinama Minsk pojistil vedení v kanadském bodování Kontinentální hokejové ligy. Produktivita české letní posily z finského Lukko Rauma však Chabarovsku v úterý nepomohla odvrátit porážku na ledě Dinama Minsk 3:5.

Útočník Chabarovsku Jakub Petružálek (vpravo) na archivním snímku z utkání proti Omsku

Zásluhou Petružálka, který má na kontě 14 bodů (3+11), přitom Chabarovsk vedl v 29. minutě už 2:0. Jenže hosté nadějné vedení neudrželi. Obrat nastartoval jiný český útočník Zbyněk Irgl, Dinamo otočilo zápas třemi góly v závěrečné třetině.

Třetího vítězství v sezóně se dočkal nováček KHL Lev Poprad. O výhře 3:2 nad Novosibirskem rozhodl v nájezdech jediný úspěšný exekutor Karel Pilař. Prodloužení si přitom pět minut před koncem základní hrací doby vynutil další úspěšný český střelec Tomáš Netík.

Kontinentální hokejová liga
Čeljabinsk - Barys Astana 4:3 (Bulis 0+1 - Kreps 0+1), Čerepovec - Nižnij Novgorod 0:3, Kazaň - Magnitogorsk 4:1, Nižněkamsk - Chanty Mansijsk 2:5, Atlant Mytišči - Viťaz Čechov 2:1 v prodl., CSKA Moskva - Novokuzněck 3:1, Dinamo Minsk - Chabarovsk 5:3 (Irgl 1+0, Pivko 0+2 - Petružálek 2+0, Vrána 0+1), Lev Poprad - Novosibirsk 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Netík 1+0, Pilař 0+1 a rozhodující nájezd, Nedorost 0+1).