Jekatěrinburg - Nižněkamsk 3:0Kovář popáté v sezoně udržel nulu a vládne v KHL brankářům

Brankář Jakub Kovář z Jekatěrinburgu vychytal popáté v sezoně KHL čisté konto a osamostatnil se v čele této ligové statistiky. Avtomobilist doma zvítězil 3:0 nad hokejisty Nižněkamsku, všechny tři góly vstřelil americký útočník Dan Sexton. Kovář zastavil 24 střel Něftěchimiku.

Robin Hanzl a Lukáš Radil zařídili výhru Spartaku Moskva 3:2 v prodloužení v Omsku, oba měli bilanci 1+1. Domácí tým ztratil dvoubrankový náskok, Hanzl devět sekund před koncem druhé třetiny vyrovnal a Radil šestnáctým gólem v sezoně zápas v první nastavené minutě ukončil.

Podobný průběh měl zpočátku také zápas Kunlunu s Čeljabinskem. Domácí dvakrát rychle překonali Romana Willa, Traktor snížil po pohledné individuální akci Lukáše Sedláka a otočil až na 3:2. Závěr však patřil čínskému klubu - prvním gólem v novém dresu vyrovnal Vojtěch Mozík a necelou minutu před koncem rozhodl Anton Lazarev.

Čeští obránci Michal Jordán a Dominik Mašín byli jedinými střelci Chabarovsku v utkání na ledě Barysu Nur-Sultan. Jordán se prosadil ve 25. minutě v přesilové hře, Mašín v závěru zkorigoval na konečných 5:2. Kazašský celek zvítězil popáté za sebou.

Jordán se v přesilovce objevil na nezvyklém místě za soupeřovou brankou, dostal přihrávku od Hynka Zohorny a rychlým manévrem zaskočil brankáře Joniho Ortia. Vyrovnal tak na 1:1, další čtyři góly pak ale dali domácí hráči. Mašín v 59. minutě rovněž využil početní výhodu, druhé branky v ročníku dosáhl střelou od modré čáry.

Výsledky KHL:
Novosibirsk - Ufa 1:3
Barys Nur-Sultan - Chabarovsk 5:2 (za hosty Jordán a Mašín 1+0, H. Zohorna 0+1)
Jekatěrinburg - Nižněkamsk 3:0 (čisté konto Kovář)
Dynamo Moskva - Petrohrad 2:1 v prodl.
Omsk - Spartak Moskva 2:3 v prodl. (za hosty R. Hanzl a Radil 1+1)
Dinamo Minsk - Dinamo Riga 3:2 v prodl.
Kunlun Red Star - Čeljabinsk 4:3 (Mozík 1+0 - Sedlák 1+0, Hyka a Will 0+1)
Jokerit Helsinky - Čerepovec 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Sklenička a Krejčík 0+1).