Kazaň - Omsk 2:3Hokejisté Omsku s Hrubcem v brance vyhráli v Kazani a jsou krok od finále

Moskva

Hokejisty Omsku dělí jedna výhra od opětovného postupu do finále Gagarinova poháru. Avangard s Šimonem Hrubcem v brance v neděli vyhrál páté semifinále play off KHL v Kazani 3:2 v prodloužení a v sérii se ujal vedení 3:2 na zápasy.

Šimon Hrubec na archivním snímku.

Omsku se dnes v Kazani podařil dokonalý obrat. Utkání poslal do prodloužení 58 sekund před třetí sirénou v power play s Hrubcem na střídačce hvězdný Ilja Kovalčuk a nastavení ukončil hned v čase 61:53 americký útočník Reid Boucher. Hrubec, jehož ve třetí třetině překonal dvakrát Dmitrij Voronkov, podpořil výhru 31 zákroky.

Šestý zápas je na programu v úterý na hřišti Omsku v Balašiše a Avangard v něm může zpečetit postup. V sérii ale dosud ani jeden z týmů doma nevyhrál. Omsk byl ve finále i v posledním dohraném ročníku KHL v roce 2019, loni nebyla sezona dokončena kvůli koronavirové pandemii.