I takové dny jsou…Fatální kiks hráče Spartaku zapříčinil vítězství Petrohradu

16. září 2021 15:23 - Moskva/Petrohrad

Ruská Kontinentální hokejová liga má za sebou už šest kol a v tom doposud posledním byl v zápase mezi Spartakem Moskva a Petrohradem k vidění jeden hodně kuriózní moment. Po bezbrankové první třetině totiž přišel úsměvný kiks obránce Michaila Mamkina.

Twitter

Spoluhráč českého obránce Jakuba Jeřábka ze Spartaku se snažil rozehrát zpoza vlastní branky, jenže kotouč se mu svezl po patce hole, ztratil rovnováhu a ještě puk přihrál levou nohou přesně na hokejku pohotového útočníka Petrohradu Andreje Kuzmenka.

Ten nezaváhal a puk poslal přesně na hokejku Burdasova, který bez problému překonal brankáře Danska a poslal svůj tým do vedení 1:0. O čtrnáct minut později zvýšil vedení v přesilovce Kiril Marchenko.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený КХЛ (@khl)

Spartak do konce zápasu nedokázal odpovědět a prohrál 0:2. Přesto zatím figuruje na druhém místě v tabulce, hned za svými městskými rivaly z Dynama. Ve čtvrtek ho čeká zápas s CSKA a Petrohrad hraje na ledě Soči.