Rubriky:

Liga mistrů

Jihočeši se pokusí v Ufě překvapit

7. října 2008 17:15 - UFA

Nesmírně těžká premiéra ve skupině C Ligy mistrů čeká hokejisty budějovického Mountfieldu. Na ledě ruského mistra v Ufě mohou ve středu jen překvapit. „Síla soupeře je veliká. Z jeho ligových zápasů, které mám na DVD, je patrné, že když se rozjede, předvádí doslova strojový hokej. Hráči Ufy jsou ale taky jen z masa a kostí a když s nimi udržíme co nejdéle krok, mohou znervóznět,“ uvažoval po téměř čtyřhodinovém letu do dějiště utkání trenér Ernest Bokroš.

Jeho hráči se na led dostanou až při středečním ranním rozbruslení, dnes v Ufě zažili jen nekonečné celní odbavení, dlouhou cestu do hotelu a příjemné počasí, když teploměr ukazoval šestnáct stupňů. Z domácího tábora už ale zněl hlas o povinném vítězství. „Budějovický tým nepodceňujeme, ale postupové plány jinou možnost výsledku nepřipouští,“ prohlásil trenér Ufy Sergej Michajlov, jehož tým v sezóně na domácím ledě ještě neprohrál.

„My v extralize zatím střídáme dobré a špatné výkony, hraje v tom roli  psychika a mezinárodní hokej je rychlostně vyšší level. Soupeř je silný na puku a má velmi dobrý pohyb, tyto přednosti musíme eliminovat důslednou obranou. Třeba se nám podaří favorita překvapit, každopádně půjde o velkou prověrku našich defenzivních schopností,“ tvrdil Bokroš.

Mikeska hrát nebude

Za Ufu vedle řady ruských reprezentantů (brankář Jeremenko, obránce Tverdovskij či útočníci Radulov, Perežogin) nastupují i čeští legionáři. Miroslav Blaťák i Leoš Čermák budou v sestavě i ve středu, další útočník Michal Mikeska se sádrou usedne jen do hlediště. „Ta absence mrzí. Chtěl jsem si proti českému celku zahrát, jenže jsem v ligovém zápase dostal sekeru přes ruku a jsem tak na tři týdny mimo,“ líčil.

„Uvažoval jsem, že bych zavolal obránci Blaťákovi, kterého jsme před lety trénoval ve Zlíně a pozeptal se, jak na tom jsou. Už jsem sehnal i číslo, ale pak mi přišlo neprofesionální vyzvídat od hráče soupeře,“ přiznal Bokroš, podle nějž je Mountfield v situaci, že nemá co ztratit: „Určitě bych se ale nerad vracel s nějakým debaklem. Chci od mužstva vidět výkon, po němž můžeme s čistým svědomím tvrdit, že se udělalo maximum pro dobrý výsledek.“

Martin Kézr (Ufa), Právo

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů