Rubriky:

Liga mistrů

Podle Blaťáka nebere Ufa proti Budějovicím nic jiného než vítězství

12. listopadu 2008 12:11

Český hokejista ve službách ruské Ufy Miroslav Blaťák se těší na nadcházející duel Ligy mistrů proti Českým Budějovicím. Největší problém vidí v časovém posunu, který by mohl jemu i ostatním hráčům Ufy způsobit nepříjemnosti. "V Ufě je v té době téměř půlnoc," řekl Blaťák a dodal, že ruský celek má pouze ty nejvyšší ambice. "Stačí jeden nepovedený zápas a hned je peklo," doplnil.

Těšíte se hodně na utkání hokejové Ligy mistrů v Budějovicích?

Už jsem hrál proti českému klubu před měsícem při prvním vzájemném utkání v Ufě a na ledě moc neřeším, že protihráč mluví stejnou řečí. Složitost cítím v tom, že v Budějovicích se bude hrát od půl osmé večer a pro náš tým není jednoduché ustát ten časový posun, protože v Ufě je v té době už téměř půlnoc.

Ufa netají nejvyšší cíle v KHL i v Lize mistrů. Jak se to projevuje v kabině?

Ambice jsou skutečně maximální. Stačí jeden nepovedený zápas a hned je peklo v kabině. Následují pohovory, rozbory a tlak se stupňuje. Snažíme si to příliš nepřipouštět, jenže v ligové tabulce musíme být stále nahoře a na evropské scéně se nebere nic jiného než vítězství.

Je náročné obstát najednou na dvou frontách?

V Lize mistrů jsme doma vysoko porazili České Budějovice a povedlo se i vyhrát na ledě bratislavského Slovanu, jenže v domácí soutěži jsme až druzí za Mytišči. Nedostáváme sice moc gólů, ale také jich zase tolik nedáváme, v koncovce trochu chybí štěstí. Podepisuje se na nás i náročný program. Od začátku října vlastně jen hrajeme, trénujeme a sedíme v letadlech.

Je takový kolotoč hodně vyčerpávající?

Buď jsme na cestách, nebo na báze, člověk musí ale něco obětovat. Šel jsem do Ruska za kvalitním hokejem a vydělávám tam dobré peníze. Jsem tam druhou sezónu a už vím, jak co funguje v klubu, i třeba to, kam si mohu ve městě dojít na jídlo. Ufa hokejem žije a chce další úspěchy. Po titulu, jehož oslavy byly velkolepé a třeba koncert pro mistry nezapomenutelný, jsem uzavřel novou dvouletou smlouvu a plány ohledně NHL odsunul na vedlejší kolej.

V mužstvu je ale veliká konkurence, projevuje se to řevnivostí mezi hráči?

Na každém tréninku je pět pětek a pochopitelně každý chce hrát. S vlastními výkony nejsem úplně spokojen. Naštěstí jsem získal docela pevné místo v sestavě, i když si můj spoluhráč z obrany Kutějkin v říjnu zlomil ruku. Ufa je plná hvězd, jen uvažte, že hned sedm hráčů teď reprezentovalo na Karjale. Vedle mě a Leoše Čermáka tam byli se sbornou brankář Jeremenko, obránci Proškin a Ščadilov a z útočníků Perežogin a Radulov.

Právě letní příchod Radulova do Ufy ovšem vzbudil hodně emocí, protože měl stále platný kontrakt v NHL s Nashvillem a hrozilo, že nebude smět hrát. Vnímali jste to uvnitř týmu?

Já osobně Radulova třeba vůbec neznal, ale do mužstva zapadl dobře a okamžitě ukázal, že může být velmi platným hráčem. Vzrušení kolem jeho smlouvy k nám ale neproniklo.

Martin Kézr, Právo

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů