Živě

Kanadě se nechce na MS do Košic. Slováci ale výměnu do Bratislavy odmítají

22. května 2018 17:19 - Bratislava/Praha

Sotva skončilo hokejové mistrovství v Kodani, v zákulisí už se svádějí první boje ohledně šampionátu následujícího, který hostí Slovensko. Jde především o nasazení do skupin, které se mimo jiné příliš nezdá Kanadě.

 

Grigory Dukor, Reuters

Slovensko coby pořadatel už využilo svoje právo na výměnu skupiny a z Bratislavy přesunulo svoji reprezentaci do Košic. Opačným směrem zamířilo Norsko.

Zatímco domácí si vybrali Košice dobrovolně, Kanaďanům se zařazení na východ země nezdá a chtěli by naopak raději do Bratislavy.

Lobbing ze strany zámořského týmu potvrdil i šéf slovenského hokeje Martin Kohút.

„Ano, je to požadavek Kanady, ale jakoukoliv další změnu musí řešit rada IIHF, což je nejvyšší orgán. My s touto žádostí nesouhlasíme, takže je to o tom, zda IIHF změní rozhodnutí organizátorů. Ale nepředpokládám, že by k takovému rozhodnutí přistoupila," cituje server sport.sk. Kohúta.

Případná výměna by byla možná pouze se Švédy a je otázkou, jak by se úřadujícím mistrům světa takový krok zamlouval.

K výměnám se navíc sahá většinou s ohledem na očekávaný zájem fanoušků příslušné reprezentace na stadiónu, což v případě Kanady zřejmě nebude příliš silný argument.

Tip: Vše k MS v hokeji 2019 najdete zde >
roj, Sport.cz

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..