Washington - Detroit 3:1Kempný znovu dal vítězný gól Capitals. Český útočník debutoval v NHL

Washington/Praha

Obránce Michal Kempný zaznamenal v pátečním duelu NHL podruhé za sebou vítězný gól. Rozhodl jím o triumfu hokejistů Washingtonu 3:1 nad Detroitem. Hodonínský rodák se stal třetí hvězdou večera a bodoval potřetí v řadě. Útočníci David Krejčí a David Pastrňák pomohli asistencí k výhře Bostonu proti Pittsburghu 2:1 v prodloužení. Další spolehlivý výkon brankáře Davida Ritticha tentokrát Calgary na výhru nestačil. Lukáš Radil si za San Jose připsal první start NHL a radoval se z výhry 4:0.

Washingtonský obránce Michal Kempný vstřelil proti Detroitu vítězný gól.

Washington nad Red Wings vyhrál 3:1 a proti Detroitu bodoval už v devátém utkání v řadě. Rozdílová branka utkání z hole českého obránce padla ve 47. minutě. Kempný dostal puk na vrchol levého kruhu, kde měl dost času na přípravu, pak propálil brankáře Berniera tvrdou ranou ke vzdálenější tyči.

Dvě minuty nato upravil na konečných 3:1 kapitán Capitals Alexandr Ovečkin. V utkání jeden gól dal a na jeden nahrál, skóroval už počtvrté za sebou.

Pittsburgh ztratil pátý zápas v řadě. Při vítězství Bostonu 2:1 v prodloužení přiložili ruce k dílu i Davidové Krejčí s Pastrňákem.

První jmenovaný přihrál Jakeovi DeBruskovi ve druhém dějství na vyrovnávací gól, Pastrňák měl pak v nastaveném čase druhou asistenci na rozhodující gól Joakima Nordstroma.

Série Zachy a Chytila skončily

Středním útočníkům Filipu Chytilovi a Pavlu Zachovi skončila střelecká série.

Devatenáctiletý Chytil vyšel naprázdno po pěti zápasech a s New York Rangers musel strávit porážku 0:4 od Philadelphie. Flyers vítězstvím ukončili čtyři zápasy dlouho šňůru proher.

O dva roky starší Zacha neskóroval po třech utkáních a s New Jersey podlehl New Yorku Islanders 3:4 v prodloužení. Český útočník měl dva mínusové body ve statistice +/-.

S neúspěchem se musel vyrovnat i brankář David Rittich, jenž 26 zákroky nezabránil prohře Calgary 0:2 ve Vegas. Odchovanec Jihlavy nenavázal na předchozích šest výher.

Čech Lukáš Radil debutoval v NHL a se San Jose oslavil vítězství 4:0 nad Vancouverem.

Osmadvacetiletý útočník nastoupil na centru čtvrté formace, v utkání dvakrát vystřelil na branku a na ledě byl u jednoho gólu Sharks. Dvě minuty si v zápase také odseděl na trestné lavici.

Speciální byl duel pro kanadského veterána Joea Thorntona, jenž na svůj účet přidal dvě gólové nahrávky a s celkem 1033 asistencemi se dostal před Maria Lemieuxe na 11. místo historického pořadí.

Sedlák bodoval, Buffalo zase budí strach

Teprve druhý bod v sezoně zapsal Lukáš Sedlák z Blue Jackets. Joshi Andersonovi přihrával proti Torontu na druhou branku utkání, Columbus nad Maple Leafs zvítězil poměrem 4:2.

Díky dvěma zásahům Jeffa Skinnera Buffalo přehrálo Montreal 3:2 v prodloužení a v posledních 10 zápasech devětkrát zvítězilo. Hokejisté Sabres takhle úspěšnou bilanci neměli od sezony 2006/07, kdy ovládli Východní konferenci a pak hráli o postup do finále Stanley Cupu.

NHL:
Philadelphia - NY Rangers 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 55. a 59. Couturier, 14. Konecny, 58. Weal. Střely na branku: 46:31. Diváci: 19.523. Hvězdy zápasu: 1. Konecny (Philadelphia), 2. Lundqvist (Rangers), 3. Pickard (Philadelphia).
Anaheim - Edmonton 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. N. Ritchie, 61. Rakell - 49. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16.497. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. N. Ritchie, 3. J. Gibson (všichni Anaheim).
Minnesota - Winnipeg 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Branky: 44. Niederreiter, 52. Fehr, 58. E. Staal, 59. Parise - 17. Laine, 39. Ehlers. Střely na branku: 39:28. Diváci: 19.116. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. E. Staal, 3. Stalock (všichni Minnesota).
Buffalo - Montreal 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 58. a 64. J. Skinner, 13. Mittelstadt - 39. Gallagher, 49. A. Shaw. Střely na branku: 40:33. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. Eichel (oba Buffalo), 3. Gallagher (Montreal).
New Jersey - NY Islanders 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 32. T. Hall, 43. B. Boyle, 60. M. Johansson - 8. J. Eberle, 35. Lee, 53. Leddy, 64. Barzal. Střely na branku: 42:35. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Barzal (NY Islanders), 2. T. Hall, 3. M. Johansson (oba New Jersey).
Washington - Detroit 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 33. T. Wilson, 47. Kempný, 49. Ovečkin - 9. Athanasiou. Střely na branku: 20:32. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. T. Wilson, 3. Kempný (všichni Washington).
Dallas - Ottawa 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)
Branky: 33. a 45. Heiskanen, 11. Jamie Benn, 39. Fedun, 47. Comeau, 58. Bayreuther - 4. Dzingel, 31. B. Tkachuk, 51. Lajoie, 54. Z. Smith. Střely na branku: 54:33. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Heiskanen, 2. Shore, 3. Fedun (všichni Dallas).
Columbus - Toronto 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 4. a 10. Josh Anderson (na druhou Sedlák), 37. Atkinson, 44. Hannikainen - 17. Hainsey, 23. K. Kapanen. Střely na branku: 24:34. Diváci: 18.656. Hvězdy zápasu: 1. Josh Anderson, 2. Bobrovskij, 3. Atkinson (všichni Columbus).
Boston - Pittsburgh 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 34. DeBrusk (Krejčí), 62. Nordström (Pastrňák) - 37. Malkin. Střely na branku: 37:37. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Nordström, 2. Halák (oba Boston), 3. Jarry (Pittsburgh).
Tampa Bay - Chicago 4:2 (4:1, 0:1, 0:0)
Branky: 1. a 8. Tyler Johnson, 11. B. Point, 15. R. Callahan - 12. Anisimov, 39. Toews. Střely na branku: 29:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Tyler Johnson, 3. B. Point (všichni Tampa Bay).
Carolina - Florida 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 20., 48. a 59. Martinook, 49. Teräväinen - 55. Brouwer. Střely na branku: 39:35. Diváci: 13.226. Hvězdy zápasu: 1. Martinook, 2. McElhinney, 3. Wallmark (všichni Carolina).
Arizona - Colorado 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
Branky: 54. D. Strome - 8. a 9. Compher, 10. Rantanen, 47. Barrie, 56. Landeskog. Střely na branku: 38:39. Diváci: 12.029. Hvězdy zápasu: 1. Compher, 2. Grubauer, 3. Rantanen (všichni Colorado).
St. Louis - Nashville 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Branky: 10. Barbašev, 14. Ryan O'Reilly, 16. B. Schenn, 21. Sanford, 32. Fabbri, 55. Pietrangelo - 15. Bonino, 57. Hartman. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.192. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Ryan O'Reilly, 3. Barbašev (všichni St. Louis).
Vegas - Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Tuch, 43. C. Miller. Střely na branku: 28:29. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 57:48 minut, inkasoval dvakrát z 28 střel a měl úspěšnost zákroků 92,9 procent. Diváci: 18.206. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. Tuch, 3. C. Miller (všichni Vegas).
San Jose - Vancouver 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 11. Couture, 20. Meier, 44. E. Karlsson, 50. M. Karlsson. Střely na branku: 24:19. Diváci: 17.056. Hvězdy zápasu: 1. Dell, 2. E. Karlsson, 3. Dillon (všichni San Jose).