Živě

Krutě zaplacená trefa! Tento gól musel kapitána San Jose opravdu hodně bolet

11. dubna 2019 11:47 - San José/Praha

Že hokej někdy pořádně bolí, to ví každý, kdo tento sport alespoň občas sleduje. V nočním utkání prvního kola play off NHL mezi San Jose Sharks a Vegas Golden Knights ale došlo ke kurióznímu gólu, který jeho „střelce“ na chvíli úplně vyřadil ze hry. Jose Pavelski, kapitán San Jose, totiž puk do brány usměrnil svým obličejem.

 

Ben Margot, ČTK/AP

Stav byl 0:0 a první třetina se pomalu chýlila k závěru, když v 15. minutě během přesilové hry vyslal puk směrem k bráně Brent Burns. Kapitán Žraloků Joe Pavelski v tu chvíli stál těsně u brány tak, aby mohl kotouč tečí případně usměrnit za záda gólmana Fleuryho.

To se mu nakonec i podařilo, ovšem nejspíš jiným způsobem, než jakým předpokládal a chtěl. Tvrdá Burnsova střela se do sítě odrazila od obličeje amerického útočníka.

Všichni se radovali, ale číslo osm zamířilo do šaten a kdekdo čekal, že už se na lavičce Sharks v tomto zápase neobjeví. Pavelski se ale projevil jako pravý kapitán, když se nejen za čas vrátil na střídačku s ochranným krytem přes celou tvář, ale dokonce i naskočil zpátky do zápasu.

I díky úvodnímu kurióznímu a bolestivému gólu nakonec Sharks přesvědčivě zvítězili 5:2. K výhře přispěl gólem a asistencí i český útočník Tomáš Hertl.

Při pohledu na úvodní trefu se ale leckterému pravidelnému divákovi NHL vybaví další podobná situace - lednová branka Conora Garlanda, jemuž gól obličejem ani následných deset stehů nezabránily v návratu na led ještě v průběhu stejné třetiny a zisk titulu „první hvězda utkání".

bak, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..