Washington - NY Rangers 5:2Kempný přispěl gólem k výhře Washingtonu. Gudas se rval

Český obránce Michal Kempný se ve svém prvním letošním startu v NHL hned gólově prosadil. Další obránce Radko Gudas se dvakrát podíval na trestnou lavici a český útočník ve službách Capitals, Jakub Vrána, neproměnil trestné střílení. Mrzet ho to moc nemuselo, jeho tým si i tak poradil s NY Rangers 5:2. Z Čechů pak dál bodoval Ondřej Kaše, který si připsal bod za přihrávku na první gól Anaheimu, který vyhrál 4:2 na domácím ledě nad Carolinou. Mrázek po čtyřech inkasovaných gólech střídal. Český útočník Dominik Simon přihrával na gól a Pittsburg doma zvítězil 4:2 nad Dallasem.

Český obránce Michal Kempný se raduje ze svého gólu proti NY Rangers.

Kempný odehrál v NHL zápas po více než půl roce a vidět ho bylo už od začátku. V 5. minutě ho atakoval u mantinelu útočník Brendan Lemieux, který ale vzápětí pochopil, že neudělal dobře. Počkal si na něj totiž bouřlivák Gudas, který atak na svého krajana a spoluhráče nemohl nechat bez povšimnutí a vyzval Lemieuxe na pěstní výměnu. Oba vyfasovali pětiminutové tresty. Vzápětí se na trestnou lavici podíval i Kempný za podražení. Jeho tým toto oslabení ustál, ale v polovině první třetiny už v oslabení inkasoval. Krátce poté ale přišel gól Kempného a po první třetině byl tedy stav 2:1 pro Washington.

Na začátku třetí třetiny Capitals svůj náskok navýšili na 3:1. V polovině zápasu se do úniku dostal útočník Jakub Vrána, kterého zastavila až sekyra od obránce Skjeiho. Nařízené trestné střílení však český forward neproměnil. Wahington si ale výhru pohlídal a vítězství pečetil střelou do prázdné brány Hathaway. Na straně poražených se český obránce Libor Hájek bodově neprosadil.

Colorado se představilo na ledě Floridy, český gólman Pavel Francouz plnil roli dvojky a do zápasu nezasáhl. Po první třetině a po dvou gólech Huberdeaua vedla Florida už 3:1, ale Colorado dokázalo druhou třetinu stejným poměrem vyhrát a stav byl tedy vyrovnaný 4:4. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém byli úspěšnější hráči Colorada a po gólu MacKinnona se mohli radovat z vítězství 5:4.

V utkání Pittsburghu proti Dallasu se přihrávkou prosadil z Čechů pouze Dominik Simon, který přihrával na první gól Letanga. Pittsburgh si poradil s Dallasem 4:2. Na straně poražených chyběli zranění Češi Hanzal s Polákem.

Za Chicago proti Columbusu nastoupili ve třetí formaci oba čeští útočníci, Dominik Kubalík i David Kämpf. Ani jeden se však bodově neprosadil. Po skončení základní hrací doby bylo skóre vyrovnané 2:2 a rozhodnout muselo až prodloužení, ve kterém se prosadil Toews po přihrávce Kanea a Chicago tak zvítězilo 3:2.

Edmonton doma hostil Detroit. Po bezbrankové první třetině se v té druhé dostal Edmonton do dvoubrankového vedení, po zásazích Neala a Beara, Detroitu se podařilo ještě ve druhé třetině stav snížit, ale třetí třetina gól nepřinesla a Edmonton se tedy mohl radovat z výhry 2:1.

Hráči Anaheimu se na svém ledě postavili Carolině. Brankář Petr Mrázek se v brance dlouho neohřál, ani ne v polovině zápasu jej po čtvrtém inkasovaném gólu, dokonce při přesilovce svého týmu,  střídal jeho kolega Reimer. Ten už žádný gól nepustil, ale jeho tým pouze dokázal snížit na konečných 2:4 z pohledu Caroliny.

Výsledky zápasů NHL
Florida - Colorado 4:5 v prodl. (3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. a 15. Huberdeau, 9. Vatrano, 35. Connolly - 32. a 35. Burakovsky, 11. Donskoi, 32. Nieto, 64. MacKinnon. Střely na branku: 44:41. Diváci: 13.382. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Huberdeau (Florida), 3. Burakovsky (Colorado).
Pittsburgh - Dallas 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 47. a 60. Letang (na první Simon), 38. McCann, 51. Hörnqvist - 26. Hintz, 53. J. Klingberg. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.482. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. J. Klingberg (Dallas).
Washington - NY Rangers 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 3. a 51. Oshie, 16. Kempný, 24. Dowd, 60. Hathaway - 14. Bučněvič, 37. Panarin. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. J. Carlson, 3. Kempný (všichni Washington).
Chicago - Columbus 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 16. Caggiula, 48. DeBrincat, 61. J. Toews - 26. Dubois, 43. Nutivaara. Střely na branku: 33:39. Diváci: 21.518. Hvězdy zápasu: 1. J. Toews, 2. DeBrincat, 3. Lehner (všichni Chicago).
Edmonton - Detroit 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 28. Neal, 33. Bear - 37. M. Green. Střely na branku: 37:26. Diváci: 17.420. Hvězdy zápasu: 1. Bear (Edmonton), 2. Bernier (Detroit), 3. Neal (Edmonton).
Anaheim - Carolina 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky: 5. Henrique (O. Kaše), 14. Terry, 21. Silfverberg, 26. Rowney - 29. Haula, 33. H. Fleury. Střely na branku: 20:24. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 25:51 minuty, inkasoval čtyři branky z 13 střel a úspěšnost zásahů měl 69,2 procenta. Diváci: 14.755. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Rakell, 3. Silfverberg (všichni Anaheim).