Vokoun nasměroval Floridu 47 úspěšnými zákroky k výhře nad San Jose

NEW YORK

Fantastický výkon v brance Floridy předvedl český gólman Tomáš Vokoun. Za svá záda pustil pouze tři z padesáti střel a velkou měrou se podílel na výhře Pantherů 4:3. Do sítě New Yorku Rangers se trefil nováček Jakub Voráček, na výhru to však nestačilo. Ani dvě asistence Filipa Kuby nepomohly Senátorům z Ottawy na body proti Anaheimu.

Columbus dostal do vedení proti New Yorku Rangers ve 14. minutě první třetiny český nováček Jakub Voráček, když vystihl rozehrávku soupeře a nadvakrát překonal Lundqvista. To bylo však ze strany domácích vše. Ve druhé třetině vývoj střetnutí otočili Girardi a v přesilovce Dubinsky. Šest minut před koncem stanovil na konečných 3:1 pro Jezdce Žerděv a připsal si tak třetí kanadský bod v utkání, na předchozí dvě branky totiž nahrával.

Premiérového vítězství v novém ročníku NHL se po sedmi utkáních dočkali hokejisté Philadelphie. Plný bodový zisk si připsali na půdě Ďáblů z New Jersey a největší zásluhu na tom měl kapitán Flyers Mike Richards, který přihrál na čtyři góly. O výhře hosté rozhodli ve druhé třetině, kdy skóre otočili ze stavu 2:3 na 4:3, v poslední části ještě přidali další dva zásahy a vyhráli vysoko 6:3.

Ottawa obrat nedokonala

V domácím prostředí se nedařilo ani Ottawským Senárotů, kteří na svém ledě podlehli Anahaimu 3:4. Anahaim po úvodních dvou třetinách po brankách Sutherbyho, Marchanta, Pahlssona a Getzlafa z přesilovky vedl již 4:0, ale Senátorům se podařilo zápas ještě notně zdramatizovat. Ve třetí třetině v rozmezí čtyř minut snížili na jedinou branku. Zásluhu na tom měl i český obránce Filip Kuba, jenž si připsal dvě asistence a posunul se na první místo v produktivitě mezi českými hráči. „Měli jsme být více agresivní,“ posteskl si po utkání domácí Daniel Alfredson.

Detroit si v Joe Louis Aréně poradil s Atlantou a radoval se z výhry 5:3. Na úvodní branku zápasu nahrál Juří Hudler Zetterbergovi již po 132 vteřinách hry. Utkání se povedlo také Slovákovi Mariánu Hossovi, který si připsal branku a dvě asistence. „Byl jsem překvapený, že moje střela skončila v síti,“ řekl po zápase Hossa.

Vokoun vychytal San Jose

Zajímavý vývoj mělo utkání na Floridě, kam přijeli hráči San Jose. Hosty dostal v 51. vteřině do vedení Thornton, domácí však třemi brankami v úvodní třetině skóre otočili. Žraloci se přesto nevzdali a dokázali ve druhé části po trefách Clowea a Marleaua vyrovnat. Vítěznou branku však nedali. To se na druhé straně podařilo domácímu Stillmanovi v závěru druhé třetiny. V brance Panterů nastoupil Tomáš Vokoun, který si připsal úctyhodných 47 úspěšných zákroků a měl velkou zásluhu na vítězství.

V posledním pátečním duelu na sebe narazily týmy St. Louis a Los Angeles. Domácí hráči ani jednou nedokázali překonat LaBarberu v brance Kings a díky čtyřem inkasovaným brankám odcházeli z ledu poraženi. „Mám z naší výhry dobrý pocit,“ řekl trenér Kings Terry Murray.

Statistika pátečních zápasů NHL:
Ottawa - Anaheim 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)
Branky: 47. Alfredsson (Kuba), 48. Picard (Kuba), 51. Neil - 11. Sutherby, 21. Marchant, 28. Pahlsson, 31. Getzlaf. Zásahy brankářů: Auldl 32/4 - Hiller 30/3. Diváci: 19 762.
New Jersey - Philadelphia 3:6 (3:2, 0:2, 0:2)
Branky: 1. Zajac, 16. Zubrus (Eliáš), 20. Parise - 37. a 59. Hartnell, 2. J. Carter, 12. Knuble, 32. Gagne, 52. Lupul. Zásahy brankář: Brodeur 27/5 - Biron 26/3. Diváci: 15 529.
St. Louis - Los Angeles 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 13. Quincey, 18. O'Sullivan, 44. Stoll, 51. Brown. Zásahy brankářů: Legace 12/2, Bishop 17/2 - LaBarbera 15/0. Diváci: 19 150.
Florida - San Jose 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)
Branky: 8. a 39. Stillman, 15. Zedník, 16. Horton - 1. J. Thornton, 32. Clowe, 38. Marleau. Zásahy brankářů: Vokoun 50/3 - Nabokov 35/4. Diváci: 15 232.
Detroit - Atlanta 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky: 3. a 27. Zetterberg (na první Hudler), 16. a 26. Marián Hossa, 60. Cleary - 15. Slater, 45. Hainsey, 57. Sterling. Zásahy brankářů: Osgood 33/3 - Lehtonen 45/4. Diváci: 20 066.
Columbus - New York Rangers 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Voráček - 29. Girardi, 33. Dubinsky, 54. Žerděv. Zásahy brankářů: Leclaire 32/3 - Lundqvist 26/1. Diváci: 14 724.