Zbyněk Michálek hvězdou Phoenixu, skóroval i Voráček

NEW YORK

Třetí branky v sezóně se dočkal český obránce Phoenixu Zbyněk Michálek a Kojoti i jeho zásluhou porazili New York Islanders 5:4. Michálek ke své trefě přidal ještě jednu asistenci a ve svém třístém zápase v NHL byl vyhlášen první hvězdou utkání. Jedním gólem se na drtivé výhře Columbusu 6:1 na ledě Colorada podílel i Jakub Voráček.

Zbyněk Michálek se trefil deset vteřin před koncem první třetiny a Phoenixu tak za stavu 1:1 vrátil vedení. Na začátku třetí třetiny pak připravil gól pro Olliho Jokinena, kterým Kojoti vedli už 4:1. Ostrované se sice v závěru dvěma Parkovými góly nadechli k náporu, na vyrovnávací gól jim ale už nezbyl čas.

Jedním z mála spokojených Ostrovanů byl Doug Weight, který přihrál na dvě branky, a jako teprve osmý hráč narozený ve Spojených státech dosáhl v NHL tisícího bodu. Pokoření této magické hranice ocenili na střídačce potleskem nejen Weightovy spoluhráči, ale i hráči Phoenixu.

Na páteční zápas s Columbusem budou chtít co nejrychleji zapomenout hokejisté Colorada. A to přesto, že po první dvacetiminutovce nad svým soupeřem 1:0 vedli. V těch dvou následujících ale šestkrát inkasovali a připsali si debakl 1:6. Pátou branku Modrokabátníků vstřelil útočník Jakub Voráček, na té šesté se asistencí podílel obránce Rostislav Klesla.

Hvězdou zápasu byl ale Rick Nash, který byl u prvních čtyřech branek Columbusu – jednu vstřelil sám, na tři přihrával. Gólman Columbusu Steve Mason tak po třech vychytaných nulách v řadě inkasoval. Jeho neprůstřelnost se tak zastavila na 199 minutách a 19 vteřin.

New Jersey si poradilo 4:1 s Montrealem, přestože hosté byli střelecky aktivnější. Gólman Ďáblů Scott Clemmensen ovšem z čtyřiatřiceti střel inkasoval jen jednou, za což byl vyhlášen mužem zápasu. U úvodní Giontovy branky si připsal asistenci Patrik Eliáš.

New Jersey - Montreal 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 15. Gionta (Eliáš), 19. Parise, 32. Madden, 54. Langenbrunner - 17. Pacioretty. Střely na branku: 29:34. Diváci: 17 625.
Carolina - St. Louis 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 6. E. Staal, 52. Babčuk - 52. Backes. Střely na branku: 29:31. Diváci: 17 092.
Anaheim - Philadelphia 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 3:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Perry, 21. R. Niedermayer, 27. Ebbett, 39. Getzlaf - 14. Väänänen, 27. Gratton, 38. Coburn, 40. Knuble, rozhodující nájezd M. Richards. Střely na branku: 27:32. Diváci: 17 597.
Colorado - Columbus 1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
Branky: 18. Tucker - 23. a 37. Huselius, 33. Nash z trest. střílení, 46. Commodore, 47. Voráček, 52. Umberger (Klesla). Střely na branku: 24:30. Diváci: 14 482.
Phoenix - NY Islanders 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)
Branky: 2. Tichonov, 20. Z. Michálek, 36. Doan, 44. O. Jokinen (Z. Michálek), 54. Lindström - 57. a 60. Park, 10. Bergenheim, 44. Bailey. Střely na branku: 33:33. Diváci: 14 547.
Atlanta - Vancouver 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 10. Crabb, 33. Kovalčuk, 44. Vjačeslav Kozlov, rozhodující nájezd Christensen - 11. a 28. H. Sedin, 52. D. Sedin. Střely na branku: 37:38. Diváci: 14 902