NHL

Kubalík je pátý v produktivitě play off NHL a vládne nováčkům

10. srpna 2020 08:25 - Toronto/Edmonton

Český hokejový útočník Dominik Kubalík z Chicaga je po skončení kvalifikace a skupin o nasazení pátý v produktivitě play off NHL a vládne pořadí nováčků. Ve čtyřech zápasech nasbíral čtyřiadvacetiletý odchovanec Plzně šest bodů za tři branky a stejný počet asistencí. Brankářským statistikám vládne Pavel Francouz z Colorada, který nastoupil v jednom utkání a neinkasoval, takže má stoprocentní úspěšnost zákroků.

Jason Franson, ČTK/AP

Kubalík zazářil hned v úvodním utkání série proti Edmontonu a pěti body za dvě branky a tři asistence vytvořil rekord NHL pro debutanta v play off. Ve čtvrtém duelu potom zajistil Blackhawks postup vítězným gólem. Produktivitě vládne kapitán Edmontonu Connor McDavid, který však bilanci devíti bodů za pět branek a čtyři asistence už nerozšíří.

Francouz vychytal Avalanche 27 zákroky ve druhém utkání skupiny o nasazení proti Dallasu výhru 4:0. Další dva zápasy v dresu Colorada odchytal Němec Philipp Grubauer.