Rubriky:

NHL

Bývalý útočník Kron bude v Seattlu šéfem amatérského skautingu

30. října 2020 21:26 - Seattle

Hokejový klub Seattle Kraken, který se připravuje na vstup do NHL od sezony 2021/22, jmenoval dnes šéfem amatérského skautingu Roberta Krona. Bývalý útočník tak bude opět spolupracovat s jiným skvělým útočníkem nedávné minulosti NHL Ronem Francisem, který v Seattlu zastává pozici generálního manažera.

 

Twitter

Třiapadesátiletý Kron má se skautováním bohaté zkušenosti. V Carolině působil na pozici skauta od roku 2008, loni se pak stal ředitelem evropského skautingu Hurricanes. "Zaměstnali jsme klíčové lidi s významnými zkušenostmi, kteří umí velmi dobře vyhodnotit možnosti hráčů. Jsme teď v dobré pozici, abychom mohli sledovat hráče z celého světa a měli tak o nich dobrý přehled," uvedl Francis v tiskové zprávě.

Kron odešel z domácí soutěže, kde hájil dres Zetoru Brno a Dukly Trenčín, do zámoří v roce 1990. Za dvanáct sezon v NHL odehrál za Vancouver, Hartford, Carolinu a Columbus celkem 771 utkání a připsal si 338 bodů za 144 branek a 194 přihrávek. S aktivní kariérou se rozloučil po sezoně 2002/03, v níž hrál za finský klub Lukko Rauma.

Hossa a spol. budou do hokejové Síně slávy uvedeni až příští rok

Mezi kvartetem skautů, na nichž bude ležet v klubu zodpovědnost za Evropu, figuruje také Sasu Hovi. Finský brankář je dobře znám českým hokejovým fanouškům díky působení ve Vsetíně, Kometě Brno či Znojmě.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..