Rubriky:

NHL

Gólman Mrázek se nevešel na soupisku Detroitu, byl poslán na farmu

1. října 2013 13:38 - Detroit

Hokejový gólman Petr Mrázek se nevešel na konečnou soupisku Detroitu, s níž půjdou Red Wings do úterní začínající sezony zámořské NHL. Český talent byl poslán na farmu do Grand Rapids, ale i přesto má naději, že si zkraje sezóny zachytá.

 

Frank Gunn, ČTK/AP

Vedení klubu zapsalo na soupisku vedle jasné týmové jedničky Jimmyho Howarda Švéda Jonase Gustavssona, který má však v současnosti potíže s třísly a sám avizoval, že nechce při tomto zranění návrat na led uspěchat. Jednadvacetiletý Mrázek míří zpět do nižší AHL, odkud si klub naopak vytáhl stejně starého Jareda Coreaua, jenž absolvoval s týmem pondělní trénink.

Na tom se objevil i Gustavsson, když po skončení tréninku bruslil s ostatními brankáři, ale do středeční premiéry proti Buffalu určitě nezasáhne. O tom, kdo bude krýt záda Howardovi, ale klub neměl ještě jasno.

"Gustavsson je stále mezi zraněnými a nevím, na jak dlouho to bude, ale ve středu hrát nebude," uvedl generální manažer Ken Holland na klubovém webu. "Budeme mít tedy jako druhého gólmana někoho jiného než Jonase," doplnil Holland, aniž by specifikoval, zda jím bude Coreau, nebo Red Wings povolají zpět Mrázka.

Slovák Tatar měl štěstí

Do týmu se naopak vešel mladý slovenský forvard Tomáš Tatar. Pro nejužitečnějšího hráče jarních vyřazovacích bojů o Calder Cup, který vyhrál v týmu společně s Mrázkem, to ale ještě neznamená jistotu, že se objeví v sestavě v zahajovacím utkání. "Jsem tím nejmladším v kabině, tak budu čekat, a když ta šance přijde, jsem připravený ji čapnout a nepustit," prohlásil dvaadvacetiletý rodák z Dubnice.

ČTK

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..