NHL

Otřesený Hertl vynechal trénink, ale do dalšího zápasu Žraloků nastoupí

14. října 2013 10:10 - San Jose

Žádný nečistý zákrok obránců Ottawy, ale pouze o neobratnost českého hokejisty Tomáše Hertla. Devatenáctiletý útočník ve službách San Jose po pádu v útočné třetině nedohrál sobotní duel proti Senátorům (3:2) a vynechal také nedělní trénink, do dalšího utkání na ledě St.Louis však bude český Ninja připraven. Podle trenéra Todda McLellana byl Hertl především otřesen.

Profimedia.cz

Devatenáctiletý Hertl, jenž se sedmi góly vede tabulku střelců NHL, ve druhé třetině sobotního duelu s Ottawou po průniku mezi dvěma obránci spadl a hlavou a ramenem narazil do útočníka Clarka MacArthura.

Duel nedohrál, žádné vážnější následky na něm ale srážka nezanechala. Podle trenéra McLellana se Hertl musí naučit, jak se chránit, aby se vyhnul zbytečným střetům a zraněním. Sobotní srážka přišla jen dva dny poté, co ho trefil u mantinelu tělem do hlavy obránce Vancouveru Alexander Edler. Za faul dostal trest na tři zápasy.

"Ve Vancouveru to byl nečistý hit. Ten sobotní padá na vrub hlavně Tomášovi," konstatoval McLellan s tím, že Hertl zakopl a spadl. "Stále se učí, jak hrát v NHL. Odvádí skvělou práci. Čeká ho ještě hodně pokusů a omylů, ale den za dnem to bude lepší," věří.