Winnipeg - Detroit 4:2Frolík gólem a asistencí režíroval obrat Winnipegu proti Detroitu

New York/Winnipeg

Český útočník Michael Frolík pomohl gólem a jednou asistencí k výhře svého Winnipegu před domácími diváky nad Detroitem 4:2 a stal se druhou hvězdou zápasu. Ve druhém nočním utkání NHL zvítězil Anaheim nad New York Rangers 2:1.

Michael Frolík (vpravo) střílí gól do sítě Detroitu.

V bráně Jets se tentokrát neobjevil český reprezentační brankář Ondřej Pavelec, jehož v brankovišti zastoupil Montoya. Na druhé straně se do brány vrátil Howard, jemuž tentokrát kryl v pozici náhradního gólmana záda Petr Mrázek.

Jako první inkasoval právě gólman Detroitu, kterého po samostatném úniku postřelil Little. Hostům se podařilo vývoj zápasu otočit v průběhu druhé třetiny, když zblízka tečí vyrovnával Zetterberg a DeKeyser propálil Montoyu v oslabení od modré.

Tři minuty před koncem druhé části ale domácí dokázali srovnat krok zásluhou Frolíka, který využil skvěle načasovanou přihrávku Scheifeleho. Český reprezentační útočník, který s Chicagem v minulém ročníku celou NHL vyhrál, vymyslel i vítězný gól. Zpoza branky přihrál Halischukovi, který z mezikruží propálil Howarda. Na konečných 4:2 upravil střelou zblízka Ladd.

Anaheim si vítězství na ledě Jezdců zajistil v prvních deseti minutách hry. Už po dvou a půl minutách se prosadil Perry a ještě v první polovině úvodní třetiny zvýšil Palmeiri. Za Rangers sice ve druhém dějství snížil Del Zotto, ale na vyrovnávací branku domácí nedosáhli.

NY Rangers - Anaheim 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 39. Del Zotto - 3. Perry, 10. Palmieri. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.006.
Winnipeg - Detroit 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 19. Little, 38. Frolík, 45. Halischuk (Frolík), 51. Ladd - 28. Zetterberg, 31. DeKeyser. Střely na branku: 47:28. Diváci: 15.004.