Phoenix - New Jersey 3:2Kojot Hanzal sestřelil New Jersey. Pavelec konečně nabírá formu

New York

Český forvard Martin Hanzal přispěl v sobotním utkání NHL dvěma body k výhře Phoenixu 3:2 nad New Jersey a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Branka píseckého rodáka byla v utkání rozdílová, když v závěru druhé třetiny za Vrbatovy asistence zvyšoval díky důrazu v brankovišti na 3:1. V poslední části svou patnáctou trefou sezóny skóre upravil Jaromír Jágr. Ke třetímu vítězství v řadě pomohl Winnipegu brankář Ondřej Pavelec.

Kojoti oslavují gól Martina Hanzala na 3:1.

Jakub Voráček se podílel gólem a přihrávkou na obratu Philadelphie, která v souboji s New Yorkem Islanders otočila třemi brankami v závěrečné třetině z 3:4 na konečných 6:4. Vyrovnávací trefu obstaral přesnou střelou z pravého kruhu Voráček, třetí hvězda zápasu, jenž v 56. minutě asistoval i u vítězné branky Michaela Raffla.

Gólem se do statistik zapsal taky Jan Hejda, který s Coloradem zvítězil v Nashvillu 5:4. Základ úspěchu položili hokejisté Avalanche třemi zásahy v první třetině, přičemž na 2:0 upravoval skóre český obránce tvrdou ranou od modré čáry.

V dresu Predators si neúspěšný debut prožil Devan Dubnyk. Nová brankářská posila, po jehož příchodu se Marek Mazanec přesunul na farmu, inkasovala pět branek z 29 střel.

Pavelec se dostává do formy

Český brankář Ondřej Pavelec se pod vedením nového trenéra Paula Mauriceho dostává do formy. Kladenský odchovanec si připsal třetí výhru v řadě, když dvaceti zákroky podpořil vítězství Winnipegu 3:2 v prodloužení nad Edmontonem. Během úspěšné série neinkasoval Pavelec v žádném ze tří utkání více než dvě branky.

„Hlavní je, že hrajeme skvěle v defenzivě a všichni hráči si zodpovědně plní své obranné úkoly. Při hře pět na pět jsme soupeři zase moc nedovolili, stejně jako v minulých dvou utkáních, kdy si moc šancí nevytvořily ani Phoenix a Calgary. Klíčem k úspěchu je pak je vytvořit něco v útoku, ale obrana je základ," vysvětloval Pavelec, který uvedl, že se cítí sebevědomější.

Útočník Tampy Bay Martin St. Louis předvedl v sobotu střelecký koncert, když čtyřmi trefami vyrovnal klubový rekord v počtu vstřelených branek za zápas, přesto byl po utkání zklamaný. Lightning po jeho trefách vedli ve 23. minutě nad San Jose 4:2, ale nakonec soupeři podlehli 4:5. O obrat se na druhé straně zasloužil čistým hattrickem Joe Pavelski.

Už po dvou sekundách zápasu dohrál Ladislav Šmíd, který se v utkání mezi Vancouverem a Calgary zapojil do hromadné rvačky. Oba týmy poslaly na led na začátek duelu čtvrté formace a bezprostředně po vhazování se na ledě utvořilo pět dvojic. Český obránce, který se porval s Kevinem Bieksou, vyfasoval stejně jako dalších sedm hráčů trest pět (bitka) plus deset minut (osobní trest) a vyloučení do konce zápasu.

Ani dvě asistence Jiřího Hudlera nezabránily porážce jeho Calgary. Vancouver sice musel v utkání pořád dotahovat, nakonec ale v nájezdech obrátil skóre na 3:2 ve svůj prospěch. Mezi neúspěšné exetury Flames se zapsal i Hudler.

Ottawa - NY Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Methot - 10. B. Richards, 33. Rick Nash, 40. Stepan, 57. Zuccarello. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.978.
Winnipeg - Edmonton 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 46. a 62. Trouba, 51. Scheifele - 27. Eberle, 58. Perron. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 22 střel inkasoval dvě branky a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Střely na branku: 39:22. Diváci: 15.004.
Tampa Bay - San Jose 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)
Branky: 12., 16., 20. a 23. St. Louis - 33., 34. a 39. Pavelski, 10. Nieto, 13. Marleau. Střely na branku: 26:32. Diváci: 19.204.
Buffalo - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 1. a 60. Myers, 7. Stafford - 7. Savard, 13. Calvert, 32. Dubinsky, rozhodující sam. nájezd Johansen. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19.070.
Toronto - Montreal 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 5. Franson, 34. Kessel, 38. Raymond, 55. Van Riemsdyk, 60. Lupul - 18. Gallagher, 40. Gionta, 50. Desharnais. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19.667.
Detroit - Los Angeles 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 30. Zetterberg, 60. Kronwall, rozhodující sam. nájezd Tatar - 30. M. Richards, 58. Carter. Střely na branku: 35:32. Diváci: 20.066.
Philadelphia - NY Islanders 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
Branky: 15. a 19. Meszároš, 24. Hall, 48. Voráček, 56. Raffl (Voráček), 60. Read - 8. Tavares, 12. Clutterbuck, 32. Nelson, 34. Strait. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.992.
Carolina - Florida 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 43. a 49. Sjomin, 24. Riley Nash (Dvořák) - 36. Goc, 55. Kulikov. Střely na branku: 39:39. Diváci: 15.476.
St. Louis - Anaheim 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 50. Jackman (Sobotka), 55. Schwartz - 6. Getzlaf, 23. Beleskey, 30. Fowler. Střely na branku: 36:21. Diváci: 19.910.
Nashville - Colorado 4:5 (0:3, 1:0, 3:2)
Branky: 35. Hörnqvist, 49. Smith, 53. Ellis, 58. Josi - 7. a 43. Holden, 12. Hejda, 13. Landeskog, 47. Duchene. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17.113.
Phoenix - New Jersey 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 3. Szwarz, 14. Halpern (Hanzal), 35. Hanzal (Vrbata) - 19. Clowe, 58. Jágr. Střely na branku: 27:35. Diváci: 14.005.
Minnesota - Dallas 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 8. Haula, 35. Suter, 63. Prosser - 32. Garbutt, 50. Chiasson. Střely na branku: 19:35. Diváci: 19.192.
Vancouver - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 24. Kesler, 52. Weber, rozhodující sam. nájezd Higgins - 22. Giordano, 45. Stajan. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.910.