Carolina - Columbus 3:2Tlustý pomohl asistencí k velkému obratu Caroliny

Hokejový útočník Jiří Tlustý pomohl svou osmou přihrávkou v sezóně k triumfu Caroliny nad Columbusem 3:2. Elitní centr Bostonu David Krejčí vyšel tentokrát bodově naprázdno, přesto Medvědi zvítězili na ledě New Yorku Islanders 6:3.

Útočník Caroliny Eric Staal (dole v tmavém dresu) se raduje se spoluhráči Alexandrem Sjominem a Jiřím Tlustým z gólu proti Columbusu.

V PNC Areně to dlouho vypadalo, že domácí Carolina přeruší třízápasovou sérii výher. Columbus zaskočil soupeře hned zkraje úvodní třetiny, kdy v rozmezí pouhých sedmnácti vteřin dvakrát udeřil. Nejprve se trefil MacKenzie a krátce po vhazování překonal brankáře Chudobina i Umberger.

Dvoubrankový náskok pak drželi Modrokabátníci až do 52. minuty. V ní nastartoval velký obrat Hurikánů Eric Staal.

Stejný hráč zařídil o minutu později i vyrovnání. Po buly v útočném pásmu vyhrál Tlustý u mantinelu souboj s Ťutinem, bleskově našel před bránou zmiňovaného Staala a ten ranou z první rozvlnil síť. Výsledek pak definitivně překlopil na stranu Hurricanes Jordan Staal, který v 55. minutě krásnou individuální akcí obstaral svému mužstvu dva body.

Tlustý dokázal bodovat ve čtvrtém z posledních pěti utkání. Carolina díky výhře poskočila v tabulce Východní konference na sedmou příčku. "Je to důležité a cenné vítězství. Říkali jsme si, že musíme držet správný kurz. Columbus je soupeř, kterého musíme porážet, chceme-li se dostat do play off. Má urostlé hráče, kteří to bourají, ale my to dneska ustáli," pochvaloval si trenér Hurricanes Kirk Muller.

Crosby dvakrát asistoval

Své čtvrté čisté konto v sezóně vychytal brankář Marc-Andre Fleury a čtyřiadvaceti zákroky dovedl Pittsburgh k výhře 3:0 nad Buffalem. Nejproduktivnější hráč ligy Sidney Crosby si připsal dvě asistence a na čele kanadského bodování má desetibodový náskok před Johnem Tavaresem z New Yorku Islanders.

Olejáři z Edmontu bez stále zraněného útočníka Aleše Hemského zvítězili ve Vancouveru 4:2. Svým druhým hattrickem v kariéře se o to zasloužil David Perron.

Sérii pěti porážek ukončili hokejisté Los Angeles nejtěsnější výhrou 1:0 v San Jose a zároveň po šesti zápasech ukončili vítěznou šňůru Žraloků. Jediný gól zápasu dal v prostřední dvacetiminutovce Anže Kopitar. Brankář Sharks Alex Stalock, který v předchozích dvou zápasech proti Winnipegu a Floridě vychytal čisté konto, inkasoval poprvé po 178 minutách a 55 sekundách a stanovil nový klubový rekord v délce neprůstřelnosti.

Dařilo se i Bostonu, který si připsal v noci na úterý čtvrtou výhru z posledních pěti střetnutí. V domovské hale New Yorku Islanders zářil nejvíce křídelník Brad Marchand, jenž vstřelil jeden gól a na další tři přihrál. Pětadvacetiletý forvard bodoval v šestém duelu za sebou, přičemž během této úspěšné série posbíral 12 bodů za 7 gólů a 5 asistencí. Obránce Bruins Zdeno Chára dosáhl proti Ostrovanům na svůj jubilejní pětistý bod v zámořské soutěži.

Výsledky NHL:
New York Islanders - Boston 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky: 16. Nielsen, 29. Grabner, 36. Okposo - 8. Eriksson, 25. Marchand, 33. Reilly Smith, 40. Söderberg, 43. Bergeron, 49. Chára. Střely na branku: 37:37. Diváci: 13 819.
Carolina - Columbus 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Branky: 52. a 53. E. Staal (na druhou Tlustý), 55. J. Staal - 3. MacKenzie, 3. Umberger. Střely na branku: 35:24. Diváci: 13 641.
Pittsburgh - Buffalo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Kunitz, 33. Engelland, 60. Glass. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 563.
Dallas - Colorado 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky: 22. a 39. Seguin, 18. Jamie Benn - 2. MacKinnon, 16. McGinn, 38. Stastny, 45. Tanguay. Střely na branku: 44:21. Diváci: 11 678.
San Jose - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 38. Kopitar. Střely na branku: 23:21. Diváci: 17 562.
Vancouver - Edmonton 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 13. a 23. Schroeder - 10., 18. a 59. Perron, 43. Joensuu. Střely na branku: 27:20. Diváci: 18 910.