Los Angeles - San Jose 6:3Stav série 1:3Hertlova přihrávka nepomohla, Králové odvrátili hrozbu vyřazení. Boston je blízko postupu

Boston

Hokejisté Los Angeles porazili ve čtvrtém zápase prvního kola Stanley Cupu doma San Jose 6:3 a odvrátili bezprostřední hrozbu vyřazení. Porážku Žraloků neodvrátil ani Tomáš Hertl, který zaznamenal jednu asistenci. Králové snížili stav série na 1:3. Postupu do čtvrtfinále play off NHL se přiblížil Boston. Na ledě Detroitu dokázal smazat dvoubrankové manko a nakonec zvítězil 3:2 po prodloužení. V sérii tak vede už 3:1 na zápasy. Minnesota si i podruhé před vlastními diváky poradila s Coloradem a srovnala sérii na 2:2.

Útočník Los Angeles Marián Gáborík (třetí zprava) slaví se spoluhráči vítězství nad San Jose.

Hráči Los Angeles museli nutně zvítězit, jinak by pro ně sezóna skončila. A začali nadějně. V 5. minutě otevřel skóre Gáborík. Osm vteřin před koncem však hosté odpověděli. Hertl z úhlu Quicka nepřekonal, následně však našel Hannana, po jehož ráně doklepl kotouč do sítě Sheppard.

Rozhodnutí přinesla prostřední dvacetiminutovka, v níž Kings odskočili protivníkovi na dvoubrankový rozdíl. Domácí si už v závěrečné části náskok uhlídali a dokráčeli k první výhře v sérii. Páté střetnutí je na programu v noci ze soboty na neděli v San Jose.

Medvědi se přiblížili postupu

Rudá křídla vstoupila do čtvrtého duelu s Bostonem velmi slibně. Po přesilovkové trefě Kronwalla a gólu Dacjuka vedla v polovině střetnutí nad soupeřem 2:0. Jenže pak snížil v početní výhodě Krug a na začátku třetí třetiny srovnal stav Lucic.

Dalších branek se už diváci v Joe Louis Areně nedočkali a na řadu tak přišlo prodloužení, které trvalo necelých čtrnáct minut. Krejčí předložil puk na modrou Hamiltonovi a jeho nahození šikovně ztečoval Iginla za záda švédského gólmana Gustavssona. Český forvard bodoval poprvé v letošní vyřazovací části.

Minnesota toužila srovnat sérii s Coloradem, což se jí nakonec podařilo. Domácím chyběl v sestavě potrestaný útočník Matt Cooke, jenž byl za ošklivý faul kolenem suspendován na sedm utkání. Wild protivníka jasně přestříleli v poměru 32:12, přesto se až do konce zápasu museli o vítězství strachovat. Spurgeon s Coylem zajistili Minnesotě dvougólový náskok. V 34. minutě zadělal na drama O´Reilly, vyrovnat se ale Lavinám už nepodařilo.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
Detroit - Boston 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. Kronwall, 25. Dacjuk - 31. Krug, 42. Lucic, 74. Iginla (Krejčí). Střely na branku: 37:40. Diváci: 20 066. Stav série: 1:3.
Západní konference - 4. zápasy:
Minnesota - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 4. Spurgeon, 33. Coyle - 34. O´Reilly. Střely na branku: 32:12. Diváci: 19 396. Stav série: 2:2.
Los Angeles - San Jose 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky: 5. a 41. Gáborík, 24. a 37. Williams, 40. Toffoli, 59. Brown - 20. Shepard (Hertl), 29. Nieto, 52. Pavelski. Střely na branku: 31:39. Diváci: 18 376. Stav série: 1:3.