Anaheim - Los Angeles 2:6Kings smázli Anaheim a postupují. Finská legenda Selänne končí

Rázný poslední krok v postupu do finále Západní konference učinili v play off NHL hokejisté Los Angeles. Kings přehráli Anaheim 6:2 v rozhodujícím sedmém zápase. Vyřazení Ducks patrně znamená i konec kariéry pro třiačtyřicetiletého finského útočníka Teemu Selänneho. Los Angeles se v dalším kole vyřazovacích bojů střetne s Chicagem.

Brankář losangeleských Králů Quick (vpravo) se po vyhrané sérii play off zdraví s pravděpodobně končícím Selännem

Kings v letošní vyřazovací části vyhráli všech šest zápasů, v nichž čelili vyřazení. V prvním kole otočili sérii se San Jose z 0:3 a v historicky první sérii v kalifornském derby s Anaheimem obrátili stav zápasů z 2:3. Přitom ve velkém stylu zvládají rozhodující duely, ve kterých v obou případech zvítězili venku rozdílem čtyř branek.

K postupu nasměrovala Los Angeles už úvodní třetina, v níž si trefami Justina Williamse, Jeffa Cartera a Mikea Richardse vypracovali třígólový náskok. V prostředním dějství narostlo vedení Kings po trefách Anže Kopitara a Mariána Gáboríka až na 5:0 a arénou se nesl pokřik hostujících fanoušků „My jsme tady doma." Na přelomu druhé a třetí části snížili Kyle Palmieri a Corey Perry, ale další drama nepřipustil šestým gólem Kings Tanner Pearson.

Vyřazení Anaheimu naznačuje i ukončení kariéry jedné velké legendy světového hokeje, finského forvarda Teemu Selänneho. Fin v utkání odehrál lehce přes 14 minut, ale neprosadil se. „Věděl jsem, že to bude buď velká party, nebo obrovské zklamání. Nakonec vyšlo to zklamání," glosoval Selänne vyřazení.

2. kolo play off NHL:
Západní konference - 7. zápas:
Anaheim - Los Angeles 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Branky: 38. Palmieri, 44. Perry - 5. Williams, 9. J. Carter, 16. M. Richards, 23. Kopitar, 35. Gáborík, 54. Pearson. Střely na branku: 27:30. Diváci: 17.395. Konečný stav série: 3:4.