NHL

Rozsíval si zlomil kotník a sezóna pro něj končí. Těžká ztráta, litoval kouč Chicaga

8. května 2015 10:04 - Minnesota/Praha
(Aktualizováno: 8. května 2015 23:17)

„Nevypadá to dobře,“ zněla odpověď trenéra Chicaga na dotaz o vážnosti zranění obránce Michala Rozsívala. A jeho slova se potvrdila. Český obránce si v utkání s Minnesotou, v němž Blackhawks stvrdili svůj postup (4:3), zlomil levý kotník a sezóna pro něj skončila.

Jerry Lai, Reuters

„Těžká ztráta," prohlásil Joel Quenneville lakonicky. „Nevypadá to dobře," dodal trenér Chicaga ke zranění 36letého beka.

Rozsívalovo zranění přišlo ve druhé třetině utkání, kdy se mu při snaze o rychlý obrat při náhlém útočném výpadu soupeře noha zkroutila v kotníku. Při velké bolesti se pak ani nezkoušel postavit.

„Je hrozné vidět spoluhráče v takové bolesti," litoval Patrick Sharp českého obránce. „Nejsem si jistý diagnózou. Ani nevím, jak se mu vede. Zatím jsem ho ještě neviděl. Přesto je působivé, jak se zbytek obrany s touto ztrátou, co přišla prakticky v polovině zápasu, vyrovnal," chválil útočník spoluhráče ještě předtím, než byla stanovena diagnóza.

Keith strávil půl zápasu na ledě

Obrana Chicaga stojí především na Duncanu Keithovi, jenž na ledě strávil v posledním zápase neuvěřitelných 29 minut a 39 vteřin.

Quenneville dává důvěru primárně pěti bekům, mezi něž Rozsíval po boku Keitha v prvním obranném páru patřil. Tolik času na ledě jako Keith, Seabrook, Hjalmarsson nebo Oduya sice nedostává, oproti dřívějšku má ale v týmu důležitější roli. V minulé sezóně totiž v nadupané defenzívě Blackhawks hrál, vyjma play off, jen každý druhý zápas.

Chicago po výhře 4:0 v sérii 2. kola play off nad Minnesotou vyhlíží soupeře pro finále Západní konference. Bude jím Anaheim, nebo Calgary. Prvně jmenovaný tým zatím vede 2:1.