Jágrův gól Rangers k výhře nestačil

Ani gól českého útočníka Jaromíra Jágra nepomohl Jezdcům z New Yorku k bodovému zisku na ledě Detroitu. V dresu Rudých křídel se při výhře 4:3 trefil Robert Lang, dva góly zařídil zkušený Brendan Shanahan. Dvě asistence si připsal Milan Hejduk z Colorada ve Philadelphii, vítězství Lavin 4:3 po prodloužení zařídil Alex Tanguay.

Jaromír Jágr poslal Jezdce v první třetině do vedení, přihrávali mu krajané Martin Ručinský a Martin Straka. Za domácí odpověděl ve druhém dějství Robert Lang, který potrestal faul Fina Nieminena. Dvěma góly pak rozhodl o výhře Rudých křídel veterán Brendan Shanahan, pojistku přidal Franzen pět minut před koncem.

Jiskřičku naděje vykřesal opět Jágr, který přihrál společně s Michalem Rozsívalem Jedu Ortmeyerovi na gól dvě a půl minuty před koncem. Detroit ale vedení uhlídal a potvrdil vedoucí pozici v Západní konferenci. Při rozbruslení si při srážce se spoluhráčem Moorem poranil koleno obránce Rangers Darius Kasparaitis.

Thomas se překonával

Vedoucí celek Pacifické divize Dallas zajížděl na led trápícího se Bostonu, který v posledních dvou utkáních se San Jose a s Los Angeles inkasoval hrozivých dvanáct branek. Tentokrát se vyznamenal brankář Tim Thomas, který dlouho přiváděl střelce Stars k zoufalství. Domácí poslal do vedení slovenský obránce Milan Jurčina, jehož nahození od modré čáry překvapivě skončilo za zády Martyho Turka.

Ani skvělý Thomas ale nestačil na rychlou akci ze 49. minuty. Modano z brejku přihrál Sergeji Zubovovi, který nad přesouvajícím se gólmanem vyrovnal. Pro Zubova to byl šestý gól v sezóně.

Rozhodnout v prodloužení mohl Samsonov, v brejku jej ale fauloval Daley a Turco roštěpem zachránil. Rozhodovat se muselo v samostatných nájezdech, vítěznou trefu si připsal Jussi Jokinen. Finský mladíček si dovolil zakončit po vzoru Petera Forsberga jednou rukou a skóroval i v pátém samostatném nájezdu v sezóně.

Forsberg zařídil proti bývalému týmu prodloužení

Švédský útočník Peter Forsberg se blýskl proti svému bývalému zaměstnavateli Coloradu, gólem a nahrávkou v závěru zápasu vynutil pro Flyers prodloužení. Tři asistence si připsal Letec Simon Gagne, v dresu domácích Lavin dvakrát nahrával Milan Hejduk.

Domácí Flyers ale obrat nedokonali, v poslední minutě prodloužení rozhodl o výhře hostujících Lavin 4:3 přesilovkovým gólem Alex Tanguay.

Dva góly Výborného, tři body Kotalíka

Výborný dvěma góly dovedl k vítězství hokejisty Columbusu. Jihlavský rodák rozhodl o zisku dvou bodů pro Blue Jackets dvanáct vteřin před koncem prodloužení. "Vůbec jsem nevěděl, kolik času zbývá. Viděl jsem místo v brance, tak jsem vypálil," popsal rozhodující moment český reprezentant.

Ani třígólové vedení po první třetině nestačilo hokejistům Toronta k zisku bodů proti Phoenixu. Gólman Curtis Joseph se tak vítězně vrátil do svého bývalého působiště. "První třetina nebyla zrovna vyvedená, konec byl ale o to šťastnější," řekl brankář, jehož jednou překonal Tomáš Kaberle.

Vedení Montrealu se krátce před duelem proti San Jose rozloučilo s trenérem Claudem Julienem, na jehož místo dočasně usedl generální manažer Bob Gainey. Ten se na střídačce objevil znovu po deseti letech a na slavný tým měl blahodárný vliv. Jeho svěřenci i díky bodovému přísunu českých útočníků Bulise s Bonkem zvítězili nad San Jose 6:2.

První bod Novotného v dresu Buffala

Buffalo deklasovalo Los Angeles 10:1, o což se třemi body zasloužil i Kotalík. Z premiérového bodu za asistenci se radoval Jiří Novotný. Hvězdami ale byli střelci hattricků Jason Pominville a Jochen Hecht. "Kdo by to byl čekal, že zrovna já dám tři góly," prohlásil ligový nováček Pominville. Zkušenější Němec uvedl, že je samozřejmě spokojený, ale pro Pominvilla je to určitě šťastnější den. "První hattrick kariéry se dává jen jednou," řekl Hecht.

Edmontonu proti Ottawě nepomohly ani dvě asistence Aleše Hemského. Toho totiž na opačné straně zastínili Hašek a střelec dvou branek Varaďa a Senators vyhráli 5:3. Vancouver deklasoval v New Yorku domácí Islanders 8:1, hattricku dosáhl Todd Bertuzzi.

Philadelphia - Colorado 3:4 po prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 32. Johnsson, 58. Knuble, 59. Forsberg - 18. Liles (Hejduk), 21. Clark, 46. Laaksonen (Hejduk), 65. Tanguay. Střely na branku: 30:34. Diváci: 19.953.
Detroit - New York Rangers 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 29. a 46. Shanahan, 28. Lang, 55. Franzén - 19. Jágr (Ručinský, Straka), 40. Nylander, 58. Ortmeyer (Rozsíval, Jágr). Střely na branku: 36:24. Diváci: 20.066.
Boston - Dallas 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 27. Jurčina - 49. Zubov (Modano, J. Jokinen), rozhodující nájezd J. Jokinen. Střelyna branku: 27:38. Diváci: 16.696.
Toronto - Phoenix 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)
Branky: 10. Allison, 14. Colaiacovo, 20. T. Kaberle - 27. Mara, 27. Sanderson, 45. Nagy, 45. Sjöström. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19.520.
Montreal - San Jose 6:2 (0:1, 6:0, 0:1)
Branky: 21. a 28. Markov (na první Bonk), 29. Higgins, 38. Streit, 39. Ribeiro (Bulis), 40. Bulis (Bonk) - 18. Stevenson, 57. Cheechoo. Střely na branku: 26:25. Diváci: 21.273.
New York Islanders - Vancouver 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)
Branky: 43. Žitnik - 5., 7. a 37. Bertuzzi, 11. a 51. Carter, 26. Allen, 26. H. Sedin, 56. J. Ruutu. Střely na branku: 37:31. Diváci: 14.205.
Buffalo - Los Angeles 10:1 (5:1, 3:0, 2:0)
Branky: 11., 18. a 27. Hecht (na první a druhou Kotalík), 32., 40. a 55. Pominville, 2. McKee, 2. Drury, 5. Kotalík, 56. Paille (Novotný) - 19. Cowan. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.690.
Florida - Columbus 4:5 v prodl. (2:0, 0:1, 2:3 - 0:1)
Branky: 13. Nieuwendyk, 16. Roberts, 46. Gratton, 60. Horton - 42. a 65. Výborný (na obě Hrdina, na první Balaštík), 24. Nash, 45. Fjodorov, 52. Chimera. Střely na branku: 52:23. Diváci: 17.991.
Minnesota - Calgary 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 16. Foster - 22. Langkow, 42. Iginla, 48. Huselius, 60. Amonte. Střely na branku: 22:23. Diváci: 18.568.
Edmonton - Ottawa 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky: 9. a 13. Bergeron (na první Hemský), 35. Smyth (Hemský) - 3. a 55. Varaďa, 22. Heatley, 31. Vermette, 32. Schaefer. Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy celé utkání, čelil 26 střelám, třikrát inkasoval, úspěšnost zákroků měl 88,5 procenta. Střely na branku: 26:24. Diváci: 16.839.