Rubriky:

NHL

Pastrňáka posílá Boston do Číny. Co si od tohoto kroku slibuje?

9. července 2016 14:25 - Boston/Praha

Po náročné uplynulé sezóně, kterou v květnu zakončil startem na svém premiérovém světovém šampionátu v Rusku, se už český hokejový reprezentant David Pastrňák připravuje na další ročník a zářijový Světový pohár. V polovině července ale dvacetiletý útočník zažije netradiční vsuvku. Vedení Bostonu Bruins ho totiž na dva týdny posílá do Číny, aby podporoval rozvoj tamního hokeje.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Boston se vůbec poprvé v historii rozhodl k oficiální návštěvě Číny, která má kromě pomoci rozvoje hokeje v nejlidnatější zemi světa i další záměr. Medvědi tímto krokem rovněž sledují posílení spojení mezi svým klubem a místní čínskou komunitou v Nové Anglii, tedy oblastí, jíž je Boston největším městem.

Spolu s Pastrňákem navštíví od 11. do 23. července města Peking a Šanghaj i jeho spoluhráč Matt Beleskey a rovněž dva bývalí hráči Bruins gólman Andrew Raycroft a útočník Bob Sweeney, kteří dnes nastupují za veteránský tým Medvědů.

Do akce má být zapojeno na 150 mladých hokejistů z Číny, kterým Pastrňák a spol. ukážou své schopnosti na ledě, součástí programu však bude i několik hokejových seminářů a setkání s fanoušky.

Uvidí i Velkou čínskou zeď či Zakázané město

Kromě toho ale vyslanci Bostonu budou mít čas i na prohlídku památek. Oficiální stránky Bruins informují, že dojde na plavbu po řece Huangpu i návštěvu Zakázaného města, Velké čínské zdi nebo Letního paláce.

„Boston Bruins vždy nadšeně podporovali rozvoj hokeje a dělili se o své bohaté zkušenosti a tradici s fanoušky po celém světě," prohlásil pro klubové stránky výkonný ředitel Bruins Charlie Jacobs.

„Hokej je v celosvětovém měřítku na vzestupu a jsme nadšení, že máme možnost spolupracovat s čínskou stranou a rozvíjet náš sport v této zemi," doplnil Jacobs o spolupráci s čínskou organizací O.R.G. Packaging.

Už v únoru letošního roku zavítalo 22 mladých hokejistů z Pekingu do Bostonu, kde trénovali s americkými vrstevníky. Výměnné programy by měly pokračovat i nadále, obě strany totiž uzavřely pětiletý kontrakt.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..