Body českých olympioniků Tampě k výhře nestačily

New York

Hokejisté Tampy Bay prohráli ve čtvrtek v Buffalu 5:8 a gólem se o to zasloužil olympionik Aleš Kotalík. Bleskům nepomohly ani body českých olympioniků - gól a asistenci zaznamenal Václav Prospal, třikrát nahrával Pavel Kubina. K výhře Buffala přispěl hattrickem Derek Roy.

Montreal se znovu přiblížil play-off, když dokázal vyhrát na ledě Bostonu 3:0. Trefil se i český útočník Tomáš Plekanec, který v závěru utkání pečetil do prázdné branky. Boston už hrál bez své hvězd Sergeje Samsonova, jenž byl vyměněn do Edmontonu.

Čeští hráči pomohli Columbusu porazit 5:4 Phoenix. Gól vstřelil Jan Hrdina, po nahrávce si připsali Jaroslav Balštík a David Výborný. Blue Jackets se podařilo protrhnout střeleckou mizérii. Před olympijskou přestávkou vstřelili pouhých pět branek ve čtyřech zápasech.

Švédští hráči zářili v Detroitu

Kapitán České reprezentace v Turíně Robert Lang pomohl gólem a asistencí svému Detroitu porazit Los Angeles 7:3. Zápas se zlomil ve druhé třetině, kterou Rudá křídla vyhrála 4:2, Dvakrát se o to přičinil olympijský vítěz Henrik Zetterberg. Zářili i další Švédové, NIcklas Lidström si připsal čtyři body, Tomas Holmström tři.

Nová posila Colorada - brankář Jose Theodore - zatím do hry nezasáhla, ale slovenský náhradník Peter Budaj vychytal šestadvaceti zákroky Lavinám výhru 2:1 na ledě Chicaga. Jestřábům se v poslední době nedaří, prohráli šestý ze sedmi zápasů. Colorado před zápasem uvedlo, že bude do konce sezóny postrádat slovenského nováčka Marka Svatoše, který má zraněné pravé rameno.

Devětatřicet zákroku Miikky Kiprusoffa pomohlo Calgary k výhře 1:0 nad Dallasem. Pro finského brankáře to byla osmá nula v ročníku, čímž se dostal do vedení v této statistice soutěže. Jediný gól utkání vstřelil zkušený centr Daymond Langkow.

Milan Michálek zářil v San Jose

Nashville po dvou třetinách prohrával ve Vancouveru 0:1, ale dokázal se sebrat a otočit skóre na konečných 3:2. V prodloužení rozhodl David Legwand, asistenci si připsal i český forvard Martin Erat.

Výborný zápas odehrál Milan Michálek, který při výhře San Jose nad Edmontonem získal tři body za gól a dvě asistence. Mladý český forvard byl po zápase vyhlášen druhou hvězdou utkání. Gól a asistenci si připsal Joe Thornton, stíhající Jaromíra Jágra na čele kanadského bodování ligy.

Boston - Montreal 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 27. Kovaljov, 48. Souray, 55. Plekanec. Střely na branku: 28:41. Diváci: 16 166.
Buffalo - Tampa Bay 8:5 (2:2, 3:2, 3:1)
Branky: 40., 58. a 60. D. Roy, 1. a 19. Dumont, 29. Gaustad, 36. Kotalík, 51. Vanek - 13. B. Richards (Kubina), 16. Fedotěnko, 30. Lecavalier (Kubina, Prospal), 38. Prospal (Kubina), 49. St. Louis. Střely na branku: 23:40. Diváci: 17 934.
Columbus - Phoenix 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Branky: 17. R. Nash (Výborný), 20. Hrdina, 21. Žerděv, 46. Rupp, 47. Chimera - 28. Sanderson, 34. Morris, 55. Comrie, 59. Scatchard. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17 066.
Detroit - Los Angeles 7:3 (0:0, 4:2, 3:1)
Branky: 34. a 34. Zetterberg, 22. Lang, 27. Dacjuk, 54. Jas. Williams, 59. Holmström, 60. Lidström (Lang) - 23. D. Brown, 29. Cammalleri, 50. Višňovský. Střely na branku: 45:25. Diváci: 20 066.
Chicago - Colorado 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 16. C. Brown - 2. Turgeon, 29. Laaksonen. Střely na branku: 27:24. Diváci: 10 119.
Calgary - Dallas 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 15. Langkow. Střely na branku: 24:39. Diváci: 10 119.
Vancouver - Nashville 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 28. A. Carter, 52. H. Sedin - 49. a 55. Sullivan (na druhou Erat), 61. Legwand. V brance Nashvillu odehrál celé utkání Tomáš Vokoun, který čelil 25 střelám, dvakrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 92 procent. Střely na branku: 25:37. Diváci: 18 630.
San Jose - Edmonton 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Branky: 44. a 38. Bernier (na první M. Michálek), 22. M. Michálek, 32. Marleau (M. Michálek), 41. J. Thornton - 29. Stoll (Dvořák), 37. Torres (Dvořák). Střely na branku: 31:21. Diváci: 15 878.
4.Edmonton6332922205:20373
5.Minnesota6430628189:17066
Pacifická divize:
1.Dallas6341319210:17185
2.Los Angeles6435524215:21375
3.Anaheim61291220179:17070
4.San Jose6129923190:18467
5.Phoenix6329430189:20862
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.